Wimbledon: Kacper Żuk odpada w kwalifikacjach
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 20.06.2022, 15:30

Kacper Żuk nie zagra w Wimbledonie. Urodzony w Nowym Dworze Mazowieckim tenisista uległ, w kwalifikacjach do turnieju, wyżej rozstawionemu Szwajcarowi, Marcowi-Andrei Hueslerowi 3:6, 6:7.

Mecz nie układał się dobrze dla Mazowszanina już od samego początku. 23-latek został przełamany przy swoim pierwszym serwisie i przegrywając 0:3 nie zdołał już nawiązać walki w pierwszym secie.

Drugi set wyglądał lepiej dla Polaka. Żuk nie oddał żadnego ze swoich gemów i doprowadził do wyniku 6:6 i tie-breaka. W szóstym gemie Polak był nawet bliski przełamania rywala, ale Szwajcar wybronił trzy break-pointy i utrzymał swój serwis. W tie-breaku Huesler udowodnił, że nieprzypadkowo jest wyżej notowany od reprezentanta Polki. Szybko wyszedł na prowadzenie 5:0, żeby ostatecznie wygrać tę rundę 7:2.

Kacper Żuk [276] - Marc Andrea Huesler [104]: 3:6, 6:7(2:7)