WTA Eastbourne: trudna przeprawa Magdy Linette. Polka w 1/8 finału

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 20.06.2022, 17:08

W meczu drugiej rundy turnieju WTA 500 w Eastbourne Magda Linette zwyciężyła 6:7, 6:3, 7:6 z Amerykanką Alison Riske i awansowała do 1/8 finału. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg i wygrana ważyła się aż do ostatnich chwil spotkania. W następnej rundzie Linette zagra ze zwyciężczynią pary Elena Rybakina (Kazachstan) - Łesia Curenko (Ukraina).

Pierwszy set między Polką i Amerykanką był bardzo wyrównany. Z wyjątkiem pierwszego gema, w którym gra była bardzo zacięta, obie zawodniczki kontrolowały swój serwis i pewnie zdobywały punkty przy własnym podaniu. Taka gra doprowadziła do stanu 6:6 i tie-breaka. Ten, w odróżnieniu od poprzedzających rund, polegał niemal wyłącznie na przełamywaniu przeciwniczki. Lepsza w tej części gry okazała się Riske, która zwyciężyła 7:3 i zgarnęła dla siebie zwycięstwo w pierwszej części meczu.

Drugi set był zdecydowanie lepszy w wykonaniu Linette. Poznanianka zdobyła break-point już w pierwszym gemie i łatwo wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Reprezentanta Polski kontrolowała przebieg tej rundy, a przy wyniku 5:3 po raz drugi przełamała Amerykankę i doprowadziła do wyrównania stanu spotkania.

Decydujący set rozpoczął się od bardzo długich i trudnych wymian, dla obu zawodniczek. Zdobywanie każdych kolejnych punktów przychodziło z dużo większym trudem zarówno Polce jak i Amerykance. Jeszcze ciekawiej zrobiło się w piątym gemie, kiedy Linette została przełamana. 30-latka z Poznania odpowiedziała break-pointem w następnej wymianie, ale pozwoliła się ponownie przełamać Riske w gemie siódmym. I tym razem Linette odpowiedziała break-pointem, wygranym zaskakująco łatwo, do 15. Żadna z tenisistek nie zamierzała łatwo odpuścić i podobnie jak w pierwszym secie doprowadziły do wyniku 6:6 i tie-breaka. W dodatkowej rundzie Polka szybko wypracowała sobie przewagę 3:0 i szła pewnie po zwycięstwo. Riske nie poddała się bez walki i wybroniła jeszcze dwie piłki meczowe, ale ostatecznie musiała uznać wyższość 30-latki z Polski.

Magda Linette awansowała do 1/8 finału, gdzie zmierzy się ze zwyciężczynią pary Rybakina - Curenko. W pierwszej rundzie turnieju Polka pokonała Dankę Kovinić, z Czarnogóry 7:6(1), 6:1.

Madga Linette [66] - Alison Riske [35]: 6:7(3), 6:3, 7:6(4)