WTA Eastbourne: Fręch nie sprostała triumfatorce Wimbledonu
Peter Menzel/Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 20.06.2022, 20:02

Garbine Muguruza pokonała Magdalenę Fręch 6:1, 7:6(7) podczas meczu drugiej rundy zawodów WTA 250 w Eastbourne. Porażka reprezentantki Polski oznacza, że był to jej ostatni występ przed zbliżającym się wielkoszlemowym Wimbledonem.

Mimo, że Garbine Muguruzę i Magdalenę Fręch dzielą aktualnie 82 pozycje w rankingu, to nie można było skreślać reprezentantki Polski, która bardzo dobrze spisywała się w ostatnim czasie na kortach trawiastych. Początek meczu był pełną dominacją byłej triumfatorki Wimbledonu. Od stanu 1:1 Hiszpanka zwyciężyła pozostałe pięć gemów, a co za tym idzie ekspresowo zapisała premierową odsłonę na swoje konto.

Pierwsze gemy drugiego seta również należały do Muguruzy. Prowadzenie 3:1, a do tego wyśmienita gra przy własnym podaniu wskazywały, że Magdalena Fręch za chwilę pożegna się z turniejem. Polka jednak zaskoczyła swoją rywalkę i wyrównała stan drugiej części. Od tamtego momentu obie tenisistki pewnie wygrywały rozgrywki serwisowe, co finalnie doprowadziło do tie-breaka. W nim Hiszpanka wygrała pierwsze cztery wymiany, lecz nie po raz pierwszy w tym spotkaniu 24-latka popisała się ogromną wolą walki.

92. rakieta światowego rankingu obroniła dwie piłki meczowe i po 12 rozegranych punktach wywalczyła upragniony remis. Polka jednak nie uczyniła pożytku ze swojej dobrej gry, bo jej błędy z końcówki 13. gema kosztowały ją porażkę w całym spotkaniu. 28-latka po godzinie i 44 minutach, wykorzystując czwartą piłkę meczową, przypieczętowała awans do ćwierćfinału zawodów.

Garbine Muguruza (ESP)[5] - Magdalena Fręch (POL) 6:1, 7:6(7)