Wimbledon: udany początek Kawy

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.06.2022, 18:50

Katarzyna Kawa wygrała w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka pokonała 6:2, 3:6, 6:2 Susan Bandecchi. Jej kolejną rywalką będzie Sophie Chang.

Na pierwszym szczeblu trzystopniowych eliminacji rywalką 29-latki była Susan Bandecchi. Inauguracyjny set zdawał się pokazywać widoczną różnicę w światowym rankingu na korzyść Polki. Kawa zaczęła spotkanie od dwóch przełamań i pewnie dowiozła prowadzenie do końca seta, wygrywając 6:2. W drugiej partii odgryzła się Szwajcarka. 23- latka zdobyła breaka w czwartym gemie, a później konsekwentnie pilnowała podania. Kryniczance nie udało się odrobić strat, więc o losach meczu zadecydował trzeci set.

W nim nasza reprezentantka przetrwała trudny gem numer trzy. Już w jego trakcie poprosiła, by w następnej przerwie skorzystać z wizyty fizjoterapeuty. Po obronieniu trzech break pointów i zapisaniu na swoim koncie gema, miała miejsce przerwa medyczna dla polskiej zawodniczki. Kawa wróciła na kort w znakomitym stylu. Od razu przełamała oponentkę, a później ddołożyła jeszcze jednego breaka. Po ponad dwóch godzinach gry wygrała 6:2, 3:6, 6:2. By zagrać po raz pierwszy w karierze w głównej drabince Wimbledonu, 29-latka musi wygrać jeszcze dwa starcia.

Katarzyna Kawa (POL) [6] - Susan Bandecchi (SUI): 6:2, 3:6, 6:2