Wimbledon: trzysetowe zwycięstwo Chwalińskiej

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 21.06.2022, 20:16

Bardzo dobrze rywalizację o miejsce w głównej drabince Wimbledonu rozpoczęła Maja Chwalińska. Polka w pierwszej rundzie pokonała po trzysetowej walce Hiszpankę Alionę Bolsovą Zadoinov 6:2 4:6 6:4. Jej rywalką w drugiej rundzie będzie Rumunka Alexandra Ignatik.

We wtorek walkę o główną drabinkę tegorocznego Wimbledonu rozpoczęła Maja Chwalińska. Rywalką młodej Polki w pierwszej rundzie kwalifikacji była Hiszpanka Aliona Bolsova Zadoinov. Polska tenisistka bardzo dobrze rozpoczęła ten mecz, pewnie wygrywając swoje podanie i przełamując rywalkę, co dało jej prowadzenie 2:0. Rywalka od razu zdołała jednak zanotować przełamanie powrotne, by po wygranym podaniu wyrównać wynik. Później do głosu ponownie doszła jednak Polka. Najpierw po wyrównanej walce utrzymała ona swoje podanie, by po batalii w gemie serwisowym Zadoinov wykorzystać piątego breakpointa i przełamać Hiszpankę. Chwalińska poszła za ciosem, wygrywając także dwa kolejne gemy, by zamknąć seta po kolejnym przełamaniu i przy pierwszej piłce setowej wynikiem 6:2.

Drugą partię obie tenisistki rozpoczęły od pewnie wygranych gemów serwisowych. Później Hiszpanka zdołała przełamać podanie Polki, by po utrzymaniu swojego serwisu wyjść na 1:3. Po dwóch gemach wygranych przed zawodniczki serwujące Zadoinov zanotowała kolejne przełamanie, które otworzyło przed nią szansę na zamknięcie seta. Chwalińska nie miała jednak zamiaru łatwo oddać zwycięstwa. Od razu odrobiła ona stratę jednego przełamania, by po utrzymaniu podania znacznie zmniejszyć stratę. Mało brakowało, a Polka doprowadziłaby do wyrównania, jednak Hiszpanka nie pozwoliła drugi raz odebrać sobie serwisu, wygrywając seta 4:6.

Także na początek trzeciej partii panie wygrały swoje gemy serwisowe. Choć później Hiszpanka przełamała podanie rywalki, Chwalińska od razu zanotowała przełamanie powrotne. Po dwóch gemach wygranych przez serwujące Zadoinov ponownie okazała się lepsza przy podaniu rywalki, wychodząc na 3:4. Również i tym razem polska tenisistka od razu odrobiła stratę, przełamując rywalkę bez straty punktu. Chwalińska poszła za ciosem, utrzymując podanie i szybko przełamując rywalkę, wykorzystując już pierwszą piłkę setową i zamykając seta wynikiem 6:4. Tym samym młoda polska tenisistka awansowała do drugiej rundy kwalifikacji, w której powalczy ona z Rumunką Alexandrą Ignatik.

Maja Chwalińska (POL) - Aliona Bolsova Zadoinov (ESP) 6:2 4:6 6:4

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.