Liga Mistrzów: wyjazdowe zwycięstwo Wisły Płock

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 23.09.2018, 20:20

Piłkarze ręczni Wisły Płock wygrali na wyjeździe z norweskim zespołem Elverum Handball 30:28 (13:15) w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski dzięki temu zwycięstwo są po dwóch kolejkach na czele tabeli grupy D.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów. Żadna z ekip na początku nie potrafiła wypracować sobie kilkubramkowej przewagi. Skandynawowie grali świetnie w defensywie i nie pozwalali Płocczanom rozwinąć skrzydeł. W ataku Elverum brylował Bjorn Gudjonsson, który zdobył w pierwszej połowie siedem bramek. Nafciarze w końcówce pierwszej połowy popełniali błędy w rozegraniu, co skutkowało kontrami rywali. Po 30. minutach na tablicy wyników widniał rezultat 15:13 dla Norwegów.

Drugą część spotkania dobrze rozpoczęli podopieczni Xaviera Sabate. Ataki Płocczan napędzał brazylijski rozgrywający de Toledo, po którego bramkach objęli nawet prowadzenie. Niestety zawodnicy Elverum obudzili się w odpowiednim momencie i gra ponownie się wyrównała. Mijały kolejne minuty, a wynik wciąż oscylował na granicy remisu. W 52. minucie świetnymi interwencjami popisał się Adam Borbely. To umożliwiło szczypiornistom Wisły w końcu objąć dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Renato Sulić wykorzystał kontrę zespołu, a chwilę później Michał Daszek skutecznie egzekwował rzut karny. Na cztery minuty przed końcem prowadzenie po kolejnej bramce Daszka wzrosło nawet do trzech trafień. W końcówce było nerwowo, ale bardziej doświadczona ekipa Orlen Wisły nie dała sobie odebrać zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:28.

Elverum Handball - Orlen Wisła Płock 28:30 (15:13)

Elverum: Nergaard 1, Imsgaard - Linderud, Mitrovic, Westby 4, Pettersen, Sandell 3, Burud, Ekren, Langaas 3, Poklar 5, Frederiksen 3, Elverhoy, Mogen, Gudjonsson 9, Jonsson

Orlen Wisła: Wichary, Borbely - Daszek 6, Woźniak, Krajewski 1, Racotea 3, Moya 2, Zdrahala 2, Obradovic, Piechowski, Tarabochia 2, Źabić 3, Mihić 4, de Toledo 3, Sulić 2, Mlakar 2