Koszykówka 3x3 — Mistrzostwa Świata: wygrana Polaków na otwarcie turnieju

• Data publikacji: 22.06.2022, 12:30

Od zwycięstwa rozpoczęła swoją przygodę na mistrzostwach świata w Antwerp reprezentacja Polski w koszykówce 3x3. Biało-czerwoni pokonali Japończyków 21:13, a o 14:55 zmierzą się w drugim meczu grupy C z Holendrami.

Wczoraj rozpoczęły się mistrzostwa świata w koszykówce 3x3, które rozgrywane są w belgijskim Antwerp. Pierwszego dnia Polacy nie mieli żadnego spotkania, natomiast na środę zaplanowane były dwa starcia. Warto przypomnieć, że nasi reprezentacji podczas ostatnich mistrzostw zdobyli brązowe medale, pokonując w meczu o trzecie miejsce Serbów w Amsterdamie. W przeciwieństwie do tamtej imprezy, tym razem w składzie zabrakło Michaela Hicksa, a znaleźli się w nim Przemysław Zamojski, Łukasz Diduszko, Paweł Pawłowski oraz Szymon Rduch.

Początek spotkania przeciwko Japończykom nie był zbyt udany dla biało-czerwonych. Po ledwie kilku akcjach zawodnicy z kraju kwitnącej wiśni znaleźli się na prowadzeniu 7:4, ograniczając naszych do bardzo trudnych rzutów. Polacy dość wcześnie dopuścili się również pięciu przewinień, wysyłając przeciwników na linię rzutów wolnych. W pewnym momencie biało-czerwoni zaczęli jednak trafiać zza łuku, a po kolejnych „dwójkach” Rducha oraz Pawłowskiego, celnym lay-upem, dającym prowadzenie, popisał się Zamojski. Na trzy minuty przed końcem mieliśmy remis 12:12, ale wtedy Polacy zdominowali rywali, rzucając aż siedem oczek w sześćdziesiąt sekund. W tym samym czasie Japończycy rzucili tylko punkt i przegrywali już 13:19. Dwie ostatnie akcje to natomiast wjazdy pod kosz Zamojskiego, który celnym próbami zapewnił Polsce pierwsze zwycięstwo 21:13. Teraz naszych reprezentantów czeka ponad 2-godzinna przerwa, po której zmierzą się z reprezentacją Holandii.