ELF: drugie zwycięstwo Panthers Wrocław w lidze Europy
Panthers Wrocław

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 12.06.2022, 19:15

Panthers Wrocław odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie European League of Football 2022. Wrocławianie pokonali na wyjeździe drużynę Stuttgart Surge 28:25, dzięki czemu znajdują się na prowadzeniu w konferencji północnej.

Wyjazdowy mecz w Stuttgarcie należał do tych z typu „must-win”. Zespół Surge jest na papierze zdecydowanie najsłabszym w całej lidze Europy, dlatego jeśli Pantery myślały o wejściu do play-offów, musiały dzisiaj wygrać.

Początek rywalizacji to świetna gra defensywna wrocławian, która zmusiła przeciwników do odkopnięcia piłki. Ta trafiła do Dariusa Robinsona, który przeprowadził fenomenalną akcję powrotną, w której pokonał blisko 60 jardów, kończąc wszystko przyłożeniem. Niestety gościom nie udało się zdobyć punktu przy próbie podwyższenia, a niedługo później celnym kopnięciem z ponad 50 jardów popisał się Jonata Loria, zmniejszając stratę niemieckiej ekipy na 3:6. Na szczęście polskiej drużynie udało się odpowiedzieć jeszcze w pierwszej kwarcie, którą ostatecznie wygrali 9:3. Na początku drugiej odsłony miejscowi znaleźli się w bardzo trudnym położeniu, ale przy trzeciej próbie kapitalnym podaniem popisał się Randall Schroeder, który ponad 40-jardowym zagraniem odnalazł Moritza Riedingera. Zaraz potem Janis Hackenberg wbiegł w pole punktowe i zapewnił Surge remis. Z kolei na dwie minuty przed końcem po kolejnym kopnięciu to gospodarze wyszli na prowadzenie 12:9. Na szczęście w ostatniej akcji pierwszej połowy przytomnością umysłu popisał się Justice Hansen, który sam wpadł w pole punktowe oponentów, zapewniając Panterom prowadzenie 15:12.

Druga część gry przez długi okres nie przynosiła żadnych punktów, aż w końcu kolejną „bombą” popisał się Schroeder, który tym razem odnalazł Benjiego Barnesa na „touchdown” oraz prowadzenie 19:15. Wrocławianie przez długi czas nie potrafili znaleźć odpowiedzi przeciwko skutecznej obronie rywali, ale wreszcie na cztery minuty przed końcem Hansen dograł do Malika Stanleya, a Panthers ponownie znaleźli się na prowadzeniu 21:19. Z kolei na dziewięćdziesiąt sekund przed końcem Hansen w czwartej próbie dograł idealną piłkę do Jakuba Mazana, który przypieczętował zwycięstwo przyjezdnych. Co prawda gospodarze zdołali jeszcze odpowiedzieć jednym przyłożeniem, ale to nie wystarczyło. Ostatecznie Panthers Wrocław zwyciężyli 28:25 i umocnili się na pozycji lidera w konferencji północnej. Za tydzień wrocławian czeka jednak o wiele trudniejsze zadanie, ponieważ ich rywalem będą aktualni mistrzowie Europy, Frankfurt Galaxy.

Stuttgart Surge — Wrocław Panthers 25:28 (3:9, 9:6, 7:0, 6:13)