Serie A: Milan stracił zwycięstwo w końcówce

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 23.09.2018, 20:15

W meczu 5. kolejki Serie A AC Milan zremisował na własnym stadionie 2:2 z Atalantą Bergamo. Gospodarze stracili zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Arkadiusz Reca nie znalazł się w kadrze meczowej drużyny z Bergamo.

Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęła drużyna Milanu. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu Suso piłkę do bramki skierował Gonzalo Higuain. Milan nie zwalniał tempa. To on tworzył groźniejsze ataki. Bliski szczęścia po strzale z dystansu był Bonaventura.

W 21. minucie ponownie do siatki trafił Higuain. Bramki jednak nie było. Po weryfikacji VAR sędzia uznał, że Argentyńczyk był na spalonym. Atalanta próbowała odpowiedzieć w 34. minucie. Strzał Rafaela Toloi był jednak minimalnie niecelny.

Milan mógł z przytupem zakończyć pierwsza połowę, ale Bonaventura trafił słupek. Potem jeszcze Kessie uderzył tuz obok słupka.

Atalancie udało się wyrównać w 54. minucie. Na listę strzelców wpisał się Alejandro Gomez, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Radość Atalanty nie trwała długo. W 61. minucie Milan ponownie objął prowadzenie. Swoją kolejną szansę wykorzystał Giacomo Bonaventura. Drugą asystę zaliczył Suso.

Po bramce Milan nie cofnął się do obrony. Tworzył groźne sytuacje. Blisko gola był m.in. Calhanoglu czy Higuain. Gospodarze stracili zwycięstwo w samej końcówce. Odbita piłke w polu karnym zgarnął Emiliano Rigoni i pokonał Donnarummę.

AC Milan - Atalanta Bergamo 2:2 (1:0)

Bramki: Higuain (2'), Bonaventura (61') - Gomez (54'), Rigoni (90+1')

Milan: Donnarumma - Calabria (Abate 67'), Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Biglia, Bonaventura (Bakayoko 75') - Suso, Higuain, Calhanoglu (Castillejo 85')

Atalanta: Gollini - Toloi, Palomino, Masiello - Castagne, de Roon, Freuler, Gosens (Ilicić 75') - Pasalić (Rigoni 46'), Barrow (Zapata 46'), Gomez

Kartki: Calabria, Higuain - Gomez