Siatkówka - Liga Narodów: Brazylia - Polska [ZAPIS LIVE]
Daria Janczyk

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 22.06.2022, 15:05

Siatkarze reprezentacji Polski powracają do rywalizacji w Lidze Narodów. Zawodnicy Nikoli Grbicia mają na swoim koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Ich rywalami w pierwszym spotkaniu podczas turnieju w Sofii będą Brazylijczycy. Obrońcy tytułu prezentują się póki co znacznie poniżej oczekiwań i plasują się z bilansem meczów 2-2 w połowie stawki. Starcie z Canarinhos będzie mimo wszystko ważnym testem dla Biało-Czerwonych. Będzie to również okazja na sprawdzenie aktualnej formy Bartosza Kurka i gwiazd mistrzowskiej ZAKSY, które zasiliły szeregi zespołu. Czy polskie asy poprowadzą drużynę do zwycięstwa? Początek meczu z Brazylią o godzinie 16:00.

BRAZYLIA - POLSKA 1:3 (16:25, 25:22, 16:25, 22:25)

Relacja na żywo

Polacy, pokonując obrońców tytułu, odnieśli czwarte zwycięstwo w rozgrywkach. Jutro Biało-Czerwoni zmierzą się z Kanadą. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania, początek o 12:30. Dziękujemy za dzisiejsze wspólne emocje.

Siatkarze Nikoli Grbicia rozegrali solidne spotkanie i pokazali, że zasługują na miano liderów rankingu FIVB. Na szczególne docenienie zasługuje postawa w polu serwisowym, co przyniosło Polakom bardzo dużo bezcennych punktów.

22:25 - W polu serwisowym myli się też Leal, dając Polakom punkt na wagę zwycięstwa. Śmiało trzeba jednak przyznać, że końcówka tej partii przysporzyła sporo niepotrzebnych nerwów. Najważniejsze, że mecz zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych!

22:24 Psuje swoją zagrywkę Kurek, gramy dalej.

21:24 Błąd rywali i szczęśliwy punkt dla reprezentacji Polski, mamy piłkę meczową!

21:23 Myli się nieznacznie w polu serwisowym Isac. Kolejne skuteczne zbicie notuje z kolei Rodriginho.

20:22 Piękna akcja Semeniuka. Najpierw dobrze przyjął, a później popisał się mocnym zbiciem z drugiej linii. Odpowiadaj Isac ze środka.

19:21 Rehabilituje się teraz polski kapitan, ale kolejny skuteczny atak notuje Alan.

18:20 Kochanowski posyła zagrywkę w aut, a w ataku myli się Kurek. Było już 10 punktów przewagi, a zostały tylko dwa...

16:20 Tak jest! "Czapa" Kochanowskiego!

16:19 Kończy wreszcie serię Brazylii Semeniuk, odpowiada Rodriginho.

15:18 Punktuje Flavio, a ręce polskich blokujących obija Alan. Bardzo słaby fragment gry Polaków.

13:18 Złe przyjęcie po polskiej stronie i przechodzącą piłkę kończy Flavio. Na boisko wracają Kurek i Janusz.

12:18 As serwisowy Leala, Brazylijczycy powoli się nakręcają.

11:18 Nie kończy swojej akcji Kaczmarek. Trzeci punkt z rzędu dla Canarinhos i czas dla Grbicia.

10:18 Długa akcja na koncie Brazylii, kończy Alan.

9:18 Zepsuta zagrywka Kurka, a na boisku ponownie pojawił się duet Kaczmarek - Łomacz.

8:18 Dobry fragment gry Leala, który jest teraz najjaśniejszym punktem w ekipie Brazylii. Odpowiada z lewego skrzydła Semeniuk.

7:17 Punktuje z lewej flanki Leal, ale kolejną zagrywkę w szeregach rywali psuje Alan.

6:16 I kolejny as serwisowy Polaków, tym razem w roli głównej Śliwka! Rewelacyjnie grają w tym elemencie Biało-Czerwoni!

6:15 Kończy na dwa razy ze środka Isac, po chwili zagrywkę psuje Rodriginho.

5:14 Obił teraz ręce blokujących rywali Rodriginho, odpowiada z lewego skrzydła Śliwka.

4:13 Zepsuta zagrywka Flavio, Brazylijczycy póki co są tylko tłem dla mistrzów świata.

4:12 Dobrze grali teraz polscy siatkarze w obronie, jednak punkt na koncie Brazylii zapisuje Rodriginho.

3:12 Szczęśliwa zagrywka Semeniuka, piłka po siatce wpada w pole rywali. Po chwili przyjmujący popisuje się czwartym już asem i Polacy na przerwie technicznej prowadzą aż 9 punktami!

3:10 I kolejna pewna akcja Kochanowskiego, a później długą akcję kończy Śliwka. Koncertowa gra Polaków!

3:8 Janusz przypomniał o swoich środkowych, kończy Kochanowski. Odpowiada ze środka Flavio.

2:7 Kończy po przerwie Kurek, obijając ręce rywali. Później błąd w polu serwisowym popełnia Bieniek.

1:6 Kończy długą akcję Semeniuk i siatkarze Grbicia prowadzą już pięcioma punktami! Szybko reaguje trener Canarinhos.

1:5 Ależ forma serwisowa Bieńka! Środkowy posyła dwa asy serwisowe i ma już siedem punktów na swoim koncie w tym elemencie!

1:3 Kończy Semeniuk, a po chwili popisuje się pojedynczym blokiem. Polacy dobrze rozpoczynają tego seta.

16:25 - Druga piłka setowa wykorzystana, kończy Kochanowski. Tym razem Polacy powrócili do świetnej gry w pierwszej partii i wysoko pokonali Canarinhos. Za chwilę czwarty set, oby ostatni.

16:24 Mocny atak Alana z drugiej linii.

15:24 Wstrzelił się teraz w boisko Alan, a na boisku pojawił się Łomacz, dopełniając podwójną zmianę. Po chwili brazylijski atakujący psuje serwis, dając Polakom piłkę setową.

14:23 Kaczmarek pojawił się na podwyższenie bloku i zatrzymał Lucarellego, zadanie wykonane!

14:22 Zepsuta zagrywka Bieńka, ale przy takiej przewadze te błędy nie są aż tak kosztowne. Po chwili kontratak kończy Kurek.

13:21 Nie myli się z prawego skrzydła Lucarelli, ale mądrym zagraniem oburącz odpowiada Kurek.

12:20 Kolejny dobry serwis Śliwki i piłkę przechodzącą kończy Semeniuk.

12:19 Dużo zmian teraz w brazylijskim zespole. Psuje Adriano, a zza linii końcowej punktuje Śliwka. Czas dla Brazylii.

12:17 Przebił się na drugą stronę Kurek, odpowiada Lucarelli.

11:16 Psuje teraz swój atak Isac, ale u nas zagrywkę psuje Kochanowski.

10:15 Odpowiada ze środka Isac, ale na lewym skrzydle nie myli się Śliwka.

9:14 Kurek serwuje w siatkę, a po chwili mocnym zbiciem popisuje się na środku Kochanowski.

8:13 Kończy po przerwie Leal, odpowiada solidnym zbiciem z lewej flanki Semeniuk.

7:12 Zepsuty atak Leala z lewego skrzydła i Polacy schodzą na przerwę techniczną z pięcioma punktami przewagi.

7:11 W siatkę serwuje Lucarelli, a piątym już asem serwisowym popisuje się Bieniek

7:9 Myli się teraz Semeniuk, Brazylia już tylko dwa punkty z tyłu.

6:9 Dobrze grali teraz Canarinhos w obronie, ale przechodzącą piłkę skończył Bieniek. Kolejny punkt na swoim koncie zapisuje po chwili Alan.

5:8 Kończy teraz na prawym skrzydle Alan, przerywając serię rywali.

4:8 Dobry serwis i piłka wraca na naszą stronę, punktuje Śliwka.

4:7 Skuteczny atak Polaków!

4:6 Zepsuta zagrywka Kochanowskiego. W kolejnej akcji mocnym zbiciem popisuje się Kurek.

3:5 Punktuje w ataku Kurek, a po chwili myli się Lucarelli. Polacy dwa punkty z przodu.

3:3 W siatkę serwuje Alan, ze środka punktuje z kolei Flavio.

2:2 Skuteczne zbicie Semeniuka, z drugiej strony odpowiada Lucarelli.

1:1 Kończy na otwarcie trzeciej partii swój atak Kurek, ale Bieniek myli się w polu serwisowym.

25:22 - Punktuje ze środka Kochanowski, ale partię skutecznym zbiciem z prawego skrzydła kończy Alan. Brazylijczycy prezentowali się w tym secie znacznie lepiej, natomiast liderzy rankingu FIVB nieco obniżyli swój poziom. Tym samym w meczu mamy remis 1:1.

24:21 Dobre przyjęcie Semeniuka i skuteczne zbicie w jego wykonaniu. Odpowiada Flavio, dając Brazylii piłkę setową.

23:20 Kolejny zepsuty serwis, tym razem w wykonaniu Kurka. Po chwili atakujący dokłada błąd w ataku i Brazylia odskakuje na trzy punkty.

21:20 Myli się po przerwie Bieniek, ale swoją zagrywkę psuje też Alan.

20:19 Trzy punkty z rzędu dla Polaków i kolejny as serwisowy Bieńka, Polacy już tylko punkt za Canarinhos!

20:16 Kolejny punkt w tym secie zdobywa Alan. Po chwili Brazylia odskakuje na cztery punkty, czas dla trenera Grbicia.

18:16 Melduje się skutecznym plasem w środek boiska Łukasz Kaczmarek. Skutecznie z prawego skrzydła atakuje po chwili Lucarelli.

17:14 Punktuje na lewym skrzydle Śliwka, odpowiada Alan.

16:13 Zablokowany teraz zostaje Lucarelli, ale skuteczną "czapą" popisują się też rywale.

15:12 Zepsuta zagrywka Kurka, który schodzi z boiska. Mamy podwójną zmianę, a na parkiecie meldują się Kaczmarek i Łomacz. Serwis psuje w kolejnej akcji Lucas.

14:11 Kolejny błąd z zagrywki Brazylii, tym razem psuje Alan. Swój atak kończy z kolei Semeniuk.

14:9 Psuje swoją zagrywkę Lucas, ale w ofensywie nie myli się po raz kolejny Leal.

13:8 Złapany blokiem na prawym skrzydle Kurek. Brazylijczycy skutecznie wykorzystują słabszy fragment gry rywali.

12:8 Mocny atak Śliwki z prawego skrzydła po przerwie.

12:7 Myli się Kurek, a kolejną skuteczną akcją popisuje się Leal. Brazylia coraz bardziej odskakuje i prowadzi na przerwie technicznej pięcioma "oczkami".

10:7 Melduje się atakiem z drugiej linii Leal, a po chwili blokiem punktuje Lucas. Brazylia trzy punkty z przodu.

8:7 Alan po raz kolejny bezbłędnie. Po chwili nieskuteczne zagranie na siatce Śliwki, który rehabilituje się skutecznym zbiciem.

6:6 Nie do zatrzymania jest teraz Alan, który dostaje praktycznie każdą piłkę od Bruno. My mamy jednak Kurka.

5:5 Długa akcja na koncie Polaków, punktuje Semeniuk.

5:4 Świetna zagrywka Kurka i punkt na remis. Po raz kolejny punktuje jednak Alan.

4:3 Dobry fragment gry Alana i kolejny punkt atakującego. Po chwili myli się on jednak w polu zagrywki.

3:2 Kolejny skuteczny atak Alana z prawej flanki. Po chwili myli się Leal.

2:1 Polacy otwierają drugą partię skutecznym kontratakiem i zbiciem Bieńka. Odpowiada Brazylia z lewego skrzydła. Teraz punktuje Alan i Brazylia obejmuje pierwsze prowadzenie w tym meczu.

16:25 - Kończy tego seta Semeniuk, popisując się skutecznym blokiem! Koncertowa gra Polaków w tej partii, rywale byli totalnie bezradni. Czekamy na drugi set.

16:24 Trzecia punktowa zagrywka Bieńka! Mamy piłkę setową!

16:23 Dobrze grali blokiem Polacy w tej akcji, ale później zagapili się i oddali rywalom punkt za darmo. Daleko w aut posyła później piłkę Leal.

15:22 Kolejne skuteczne zbicie Rodriguinho. Po chwili Kurek zaskakuje rywali mocnym uderzeniem.

14:21 Popełniają błąd Brazylijczycy, a po chwili skutecznym atakiem pokazuje się Rodriguinho. U nas na środku punktuje Bieniek.

13:19 Delikatny błąd przyjmującego zza linii serwisowej, ale nadrabia w kolejnej akcji skutecznym zbiciem z drugiej linii.

12:18 Rekompensuje się na prawym skrzydle Kurek, a asem serwisowym popisuje się Semeniuk.

12:16 Myli się na zagrywce polski kapitan, a po chwili nadziewa się na blok rywali. Brazylia odrabia dwa punkty.

10:16 Dłuższa akcja wygrana przez Brazylię, w roli głównej Alan. Po raz kolejny ręce rywali obija w kolejnej akcji Kurek.

9:15 Kończy kontratak Kurek, z drugiej strony odpowiada Leal.

8:14 Poczekali Brazylijczycy z blokiem na Semeniuka, ale powtórka przyjmującego już skuteczna.

7:13 Walczył ambitnie Śliwka, ale nie udało mu się uratować tej piłki. Wyglądało to niebezpiecznie, ale na szczęście nic się nie stało.

6:13 Psuje po przerwie swoją zagrywkę Marcin Janusz. W polu zagrywki pomylił się również Alan.

5:12 Teraz środkowy psuje swoją zagrywkę, czas na przerwę techniczną przy pewnym prowadzeniu drużyny Nikoli Grbicia.

5:11 Kolejny skuteczny blok Polaków, rywale nie utrzymali piłki w grze. Odpowiada ze środka Lucas.

4:10 Trafił w końcową linię Lucas, Śliwka odpowiada z lewej flanki.

3:9 Myli się w ofensywie Kurek, ale pewnie ze środka zaatakował Kochanowski. Po chwili asem popisuje się Kamil Semeniuk.

2:7 Melduje się na prawym skrzydle Aleksander Śliwka. Z drugiej strony odpowiada Alan.

1:6 Zepsuł po przerwie swoją zagrywkę Beniek, ale Kochanowski popisuje się kolejnym blokiem.

0:5 Leal zatrzymany potrójnym blokiem. Szybka reakcja trenera Canarinhos.

0:4 Dwa asy serwisowe Mateusza Bieńka! Polacy odskakują!

0:2 Świetny początek Bartosza Kurka, dwa punkty atakującego.

Brazylia: Flavio, Bruno, Leal, Lucas, Alan, Rodriginho

Skład Polski: Kurek, Śliwka, Kochanowski, Semeniuk, Janusz, Bieniek, Zatorski (L)

Zdetronizowani Brazylijczycy będą chcieli udowodnić, że to oni są najlepszą drużyną na świecie. Szyki będą im chcieli pokrzyżować między innymi powracający do kadry Bartosz Kurek i filary mistrzowskiej ZAKSY - Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz oraz Paweł Zatorski.

Spotkania Polaków i Brazylijczyków zawsze dają kibicom sporo emocji. Z pewnością nie inaczej będzie i tym razem. Mecz ten będzie miał historyczną wagę, bowiem po raz pierwszy Polacy rozegrają spotkanie jako liderzy rankingu FIVB.

Początek spotkania Brazylia - Polska o godzinie 16:00. Zapraszamy na naszą relację LIVE.

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.