Kolarstwo szosowe - MP: Maciej Bodnar z ósmym złotem w jeździe na czas
James Boyes/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 22.06.2022, 15:55

Na Mazowszu, a dokładnie w Leoncinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. W jeździe indywidualnej na czas po raz ósmy w karierze triumfował Maciej Bodnar.

W rywalizacji elity mężczyzn na starcie stanęło zaledwie dziewięciu zawodników. Kolarze mieli do pokonania trzy, 17-kilometrowe rundy na trasie Leoncin-Górki-Leoncin.

Walka o złoty medal rozegrała się pomiędzy Maciejem Bodnarem (TotalEnergies) a Kamilem Gradkiem (Bahrain-Victorious). Ostatecznie lepszy był Bodnar z czasem 1:00:18. Natomiast Gradek był o 13 sekund gorszy od już ośmiokrotnego mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas. Zacięta była także rywalizacja o najniższy stopień podium. Ten zajął Szymon Rekita (Voster ATS Team), który o zaledwie trzy sekundy pokonał Filipa Maciejuka (Bahrain-Victorious).