Koszykówka 3x3 - MŚ: zwycięstwo Polek na otwarcie
FIBA

Koszykówka 3x3 - MŚ: zwycięstwo Polek na otwarcie

  • Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 22.06.2022, 20:40

Reprezentantki Polski znakomicie rozpoczęły mistrzostwa świata 3x3. Polki w swoim pierwszym meczu rozbiły reprezentację Mongolii 22:7, a w drugim spotkaniu zwyciężyły bez gry, ponieważ Dominikanki nie dotarły na spotkanie.

 

Nasze zawodniczki od samego początku prezentowały się fantastycznie. Dorobek punktowy drużyny otworzyła Klaudia Sosnowska, która najpierw skutecznie zagrała akcję "+1", następnie znów trafiła z gry i ponownie była skuteczna na linii rzutów osobistych. Nie trzeba było długo czekać, aby nasze pozostałe zawodniczki zaczęły punktować. Sporo gry ofensywnej brała na siebie Aldona Morawiec. Polki przy świetnej grze w ataku nie zapominały również o defensywie. Znakomita postawa naszych reprezentantek w tym aspekcie sprawiła, że już po trzech minutach prowadziły one 12:3, a rozbite rywalki wzięły przerwę na żądanie.

 

Przerwa oraz narada rywalek na szczęście w żaden sposób nie zaszkodziły naszej drużynie. Polki całkowicie dominowały na boisku i w pełni kontrolowały sytuację. Do końca spotkania Mongołki nie były już w stanie choćby zbliżyć się na dystans pozwalający myśleć o zwycięstwie. Rywalki zdołały jeszcze powiększyć swój dorobek punktowy do siedmiu punktów głównie za sprawą rzutów osobistych. Wynik spotkania akcją pod koszem otworzyła Klaudia Sosnowska i ta sama zawodniczka ustaliła wynik meczu, ale tym razem uczyniła to rzutem zza łuku.

 

Polki pokonały więc reprezentację Mongolii 22:7. Miało być to pierwsze z dwóch dzisiejszych spotkań naszych zawodniczek, ale tego samego dnia FIBA poinformowała o wycofaniu się z zawodów reprezentacji Dominikany w związku z czym Polki wygrały walkowerem.

Polska - Mongolia 22:7

Andrzej Kacprzak – Poinformowani.pl

Andrzej Kacprzak

Pasjonat sportu i rocka. Piszę głównie o piłce nożnej, koszykówce, tenisie oraz Formule 1.