WTA Eastbourne: pewne zwycięstwo i półfinał Linette!

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 22.06.2022, 21:32

Magda Linette awansowała do półfinału debla w turnieju WTA w Eastbourne. Polka w parze z Serbką Aleksandrą Krunić pokonały rozstawiony z numerem 2. duet Gabriela Dabrowski/Giuliana Olmos 6:1 6:3.

Po wcześniejszej porażce w singlu Magda Linette stanęła do walki o półfinał debla turnieju WTA w Eastbourne. Polka w parze z Serbką Aleksandrą Krunić w ćwierćfinale spotkały się z rozstawioną z numerem 2. kanadyjsko-meksykańskim duetem Gabriela Dabrowski/Giuliana Olmos. Polsko-serbska para zanotowała świetne otwarcie, wygrywając do zera swoje podanie i od razu przełamując rywalki. Po kolejnym wygranym serwisie na tablicy widniał już wynik 3:0. Choć Kanadyjka i Meksykanka utrzymały po chwili swoje podanie, w szóstym gemie prowadzące ponownie przełamały rywalki, stając przed szansą na szybkie wygranie seta. Linette i Krunić wykorzystały później atut własnego podania i zamknęły partię, przy użyciu trzeciej piłki setowej, wynikiem 6:1.

Równie dobrze Polka i Serbka prezentowały się na początku drugiej odsłony. Już na otwarcie przełamały one podanie rywalek, by po utrzymanym serwisie wyjść na 2:0. Późniejsze gemy na swoim koncie zapisywały pary podające, co było korzystne z punktu widzenia prowadzącego duetu. Linette i Krunić pod koniec seta zdołały zanotować kolejne przełamanie, wychodząc na 5:2. Choć po chwili Dabrowski i Olmos zanotowały przełamanie powrotne, polsko-serbska para odwdzięczyła się rywalkom trzecim już przełamaniem, wygrywając seta 6:3, a całe spotkanie 2:0.

Magda Linette/Aleksandra Kurnić (POL/SRB) - Gabriela Dabrowski/Giuliana Olmos (CAN/MEX) [2] 6:1 6:3

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.