Siatkówka - Liga Narodów: Polska - Kanada [ZAPIS LIVE]
Daria Jańczyk

Siatkówka - Liga Narodów: Polska - Kanada [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 23.06.2022, 12:30

Biało-Czerwoni póki co mkną przez turniej Ligi Narodów jak burza - tylko jeden mecz z Włochami nie poszedł po ich myśli, za to Francuzi i Brazylijczycy musieli uznać wyższość armii Nikoli Grbicia. Dziś rywalem Polaków będą Kanadyjczycy. Rywal nie z najwyższej półki podejmie mistrzów świata już o godzinie 12:30.

 

Polska - Kanada 3:0 (25:16, 25:18, 25:16)

[LIVE, godz. 12:30]

 

Relacja na żywo

Godzinę i piętnaście minut trwało to spotkanie. Dla Biało-Czerwonych był to "spacerek" i można to głośno powiedzieć. Jutro Polaków czeka przerwa, a na kolejne spotkanie zapraszamy już w sobotę!

Polska - Kanada 25:16 (2:0) - Próbował jeszcze walczyć Cooper, ale za drugim podejściem mecz zakończył się zwycięstwem Polaków. Kaczmarek wcisnął się z prawej flanki!

Polska - Kanada 24:15 (2:0) - Poręba z przesuniętej krótkiej i mamy piłkę meczową!

Polska - Kanada 23:14 (2:0) - Trochę zamieszania w tej akcji po stroniie Polaków, za nisko podbił piłkę Fornal. Kanadyjczycy jednak oddają kolejny punkt z zagrywki.

Polska - Kanada 22:13 (2:0) - Walsh psuje serwis, choć ostatnie dwie akcje były na korzyść Kanady.

Polska - Kanada 21:11 (2:0) - Świetna seria Biało-Czerwonych, ale czy dla kogoś jest to zaskoczeniem?

Polska - Kanada 18:11 (2:0) - Udało się Cooperowi nadziać na polski blok.

Polska - Kanada 17:10 (2:0) - Fornal najpierw punktował w ataku, a teraz znów zepsuł zagrywkę. Wynik jednak nie jest niebezpieczny, tym bardziej, że Barncat też nie radzi sobie w polu serwisowym.

Polska - Kanada 16:9 (2:0) - Poręba pokazuje się z bardzo dobrej strony w tym secie. Dopchnął teraz piłkę na stronę Kanady. Czas dla rywali.

Polska - Kanada 13:8 (2:0) - Odrabiają straty rywale, ale na ataku jest Poręba.

Polska - Kanada 12:7 (2:0) - Po przerwie technicznej punktuje Barncat.

Polska - Kanada 12:6 (2:0) - Jak "na zapałkę" zmieścili się Kanadyjczycy, a potwierdził to challenge.

Polska - Kanada 11:5 (2:0) - Punkt za punkt przez ten krótki fragment grały oba zespoły. Ofiarnie w obronie próbowali teraz walczyć Kanadyjczycy, ale nie udało się tej piłki wybronić.

Polska - Kanada 9:3 (2:0) - Walsh przebił się przez polski blok, ale obrona u nas bez zarzutów. Nie mają argumentów rywale.

Polska - Kanada 7:3 (2:0) - Kwolek po bloku, a Kanadyjczycy coś nie mogą skończyć swoich piłek. Dłuższa akcja na konto Polaków po zbiciu Kaczmarka.

Polska - Kanada 5:2 (2:0) - Fornal zagrał sobie asa w strefę dwóch przyjmujących, już na początku Polacy ustawiają sobie rywala.

Polska - Kanada 3:2 (2:0) - Kanadyjczycy póki co niepewnie w ataku. Szukają punktów przy wideo-weryfikacji, ale znaleźli.

Polska - Kanada 3:1 (2:0) - I znów Poręba, szybka akcja w wykonaniu Polaków.

Polska - Kanada 2:0 (2:0) - Na boisku trzecią partię zacznie Kwolek, to jego pierwsze wejście w tym meczu i bardzo dobrze pokazał się teraz w obronie. Poręba także punktuje, w ataku!

POCZĄTEK 3. SETA

Polska - Kanada 25:18 (1:0) - I kończy to Karol Kłos! Kolejny set na konto Biało-Czerwonych, brawo!

Polska - Kanada 24:18 (1:0) - Posłał piłkę w aut Barncat, co dało Polakom piłkę setową. Na razie jednak Semeniuk zrobił to samo, co przed chwilą Kanadyjczyk.

Polska - Kanada 23:16 (1:0) - Kurek zaliczył się do grona punktujących w tym meczu dzięki atakowi po bloku. Semeniuk za to czujnie pod siatką.

Polska - Kanada 21:16 (1:0) - Kochanowski ze środka w strefę przyjmujących. Darujemy jednak Kanadyjczykom sporo punktów z zagrywki w ostatnich akcjach.

Polska - Kanada 20:15 (1:0) - Słabszy fragment w polu serwisowym po polskiej stronie. Fornal też się myli.

Polska - Kanada 20:14 (1:0) - Ryzykują Biało-Czerwoni na zagrywce, ale przy takim wyniku mogą to robić. Na boisku pojawili się Łomacz i Kurek.

Polska - Kanada 18:12 (1:0) - Na boisko za Kłosa wchodzi Bieniek. To zmiana zadaniowa, ale tym razem posłał piłkę w siatkę.

Polska - Kanada 17:11 (1:0) - Uuu, ale potężne uderzenie Barncata! Janusz zaskoczony, piłka poszybowała w trybuny.

Polska - Kanada 17:10 (1:0) - Polacy koncertowo grają w każdym elemencie. Ciężko będzie Kanadyjczykom w jakikolwiek sposób postawić się mistrzom świata, ale póki co między blokiem przebija się Barncat.

Polska - Kanada 15:8 (1:0) - Nieuprawnione zagranie po stronie Kanady, musiał biegać Hofer ale nie przebił tej piłki dobrze. Zaraz po tym skuteczny serwis Janusza, kompletnie rozbił przyjęcie rywali.

Polska - Kanada 13:8 (1:0) - Fornal radzi sobie przy kiwce, bawią się Polacy.

Polska - Kanada 11:8 (1:0) - Doświadczenie, proszę państwa! Kłos wykorzystał przechodzącą piłkę i wepchnął ją prosto pod dobiegającego libero.

Polska - Kanada 10:7 (1:0) - Jest na środku Kochanowski, Janusz doskonale wiedział, do kogo rozegrać tę piłkę.

Polska - Kanada 9:6 (1:0) - No i cóż powiedzieć, znów Polacy zaczynają odjeżdżać rywalom. Przyjęcie Kanadyjczyków nie wygląda najlepiej, a my możemy się tylko z tego cieszyć!

Polska - Kanada 8:6 (1:0) - Nie ma mocnych na polski blok! Barncat nie znalazł sposobu, by minąć dłonie Kochanowskiego.

Polska - Kanada 7:6 (1:0) - Kaczmarek ciasno po prostej, idealnie zmieścił się w linii!

Polska - Kanada 6:5 (1:0) - W drugiej próbie już się pomylił, a później znów siłę w bloku pokazali Kochanowski z Januszem.

Polska - Kanada 4:5 (1:0) - Powtarza się sytuacja z poprzedniej partii. Po asie serwisowym Hofera Kanada wychodzi na prowadzenie.

Polska - Kanada 4:4 (1:0) - Kochanowski chciał oszukać blok, ale techniczna kiwka niestety poleciała w aut.

Polska - Kanada 4:2 (1:0) - Bardzo dobrze ustawiony Semeniuk w obronie. Były przyjmujący ZAKSY nie omieszkał także wykończyć tej piłki.

Polska - Kanada 3:2 (1:0) - Pewne uderzenie Fornala po skosie!

Polska - Kanada 2:2 (1:0) - Elser z lewego skrzydła po zewnętrznej.

Polska - Kanada 2:1 (1:0) - Wymienili się siatkarze obu zespołów punktami na początku, teraz podwójny blok zamyka kierunek Kanadyjczykom.

POCZĄTEK 2. SETA

Polska - Kanada 25:16 - Przy pierwszej próbie Janusz posłał zagrywkę w aut. Drugie podejście do zwycięstwa w tym secie było już udane, a pomógł w tym Loeppky, który na zmianie zadaniowej także pomylił się przy zagrywce.

Polska - Kanada 24:15 - Kaczmarek wywalczył piłkę setową.

Polska - Kanada 23:14 - Po profesorsku sięgnął piłkę Janusz. Bawią się Polacy w ofensywie.

Polska - Kanada 22:13 - Kaczmarek zadomowił się na prawym skrzydle, a Semeniuk nie próżnuje z drugiej strony. Prowadzenie Polaków nie jest zaskoczeniem, ale na pewno różnica punktowa robi wrażenie.

Polska - Kanada 20:13 - Barncat poirytowany poprzednią akcją teraz potężnie uderzył z lewej flanki.

Polska - Kanada 20:12 - Przepychanka na siatce, wideo-weryfikacja musiała wskazać, kto jako ostatni miał kontakt z piłką. Punkt jednak dla Polski.

Polska - Kanada 19:12 - Kanadyjczycy zaczynają się gubić, za daleko posłał teraz piłkę rozgrywający rywali.

Polska - Kanada 16:12 - Kontrataki to mocna strona Polaków. Widać, że zagrywka sprawia niemałe problemy Kanadyjczykom. Przerwa dla trenera rywali.

Polska - Kanada 15:12 - Świetna kiwka Fornala! Znalazł nasz przyjmujący sporo miejsca w środku boiska.

Polska - Kanada 14:12 - Przebił się teraz Hofer, a dokładniej zaatakował ponad polskim blokiem. Fornal, który w tej akcji spóźnił się, w kolejnej odpracował to w ataku.

Polska - Kanada 12:10 - "Monster block" wybrzmiał w hali, bo Polacy postawili potrójny blok. Biało-Czerwoni wracają na swoje tory!

Polska - Kanada 10:10 - Odrzucił teraz rywali od siatki Semeniuk, a w kontrze wykorzystał to Kłos.

Polska - Kanada 9:10 - Coraz śmielej grają Kanadyjczycy, teraz na pojedynczym bloku zaatakował jeden z rywali.

Polska - Kanada 7:8 - Pomyłka w polu serwisowym, tym razem Kochanowski nie potrafił się wstrzelić w "pomarańczowe".

Polska - Kanada 6:7 - Oj, Fornal dostał teraz niespodziankę w postaci kanadyjskiego bloku. Rywale obejmują prowadzenie.

Polska - Kanada 6:6 - Bardzo spokojny i wyrównany początek tego meczu. Walsh zapunktował teraz w polu serwisowym.

Polska - Kanada 6:5 - Przesunięta krótka do Kochanowskiego, a ten kończy bez problemu. Kanadyjczycy za to w aut, ale po bloku.

Polska - Kanada 5:4 - Działają polskie skrzydła, ale szybko odpowiada Van Berkel.

Polska - Kanada 4:2 - Semeniuk próbuje się zaaklimatyzować na zagrywce, ale póki co popełnił błąd. Poprawił się za to w ataku ze środka.

Polska - Kanada 3:1 - Leciała niebezpiecznie ta piłka, ale Eshenko nie był przekonany co do asa. Punkt dla Polski, a w kolejnej akcji jeszcze jeden na konto Biało-Czerwonych po bloku Kłosa.

Polska - Kanada 1:1 - Kaczmarek zatrzymany na prawym skrzydle.

Polska - Kanada 1:0 - Od błędu zaczynają Kanadyjczycy, Barncat posłał piłkę w siatkę.

Kanada: Walsh, Pearson, Van Berkel, Barncat, Hofer, Elser (L)

Polska: Kaczmarek, Kłos, Kochanowski, Semeniuk, Janusz, Fornal, Popiwczak (L)

Siatkarze jeszcze się rozgrzewają, za moment prezentacja pierwszych szóstek.

Kanadyjczycy zajmują w klasyfikacji 12. miejsce, Polacy - czwarte. Dla Biało-Czerwonych to spotkanie może być szybkie i bezbolesne, ale czy tak będzie? Początek meczu i relacji na żywo o godzinie 12:30!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Od dziecka jestem zagorzałym kibicem Biało-Czerwonych. Najbliżej mi do siatkówki i skoków narciarskich, jednak śledzę prawie każde zawody, w których występują nasi reprezentanci. Na portalu zajmuję się głównie siatkowką, piszę także o piłce ręcznej, lekkoatletyce, wioślarstwie, szermierce i łyżwiarstwie figurowym.