1.HNL: gol Damiana Kądziora

• Data publikacji: 23.09.2018, 21:22

Pomocnik reprezentacji Polski Damian Kądzior strzelił gola dla Dinama Zagrzeb w meczu 8. kolejki chorwackiej ekstraklasy przeciwko Interowi Zapresić.

Damian Kądzior strzelił jedną z pięciu bramek w wygranym przez stołeczne Dinamo meczu z Interem Zapresić. Polak rozegrał całe 90 minut, a gola zdobył w doliczonym czasie gry, ustalając końcowy wynik na 5:3. Dodatkowo goście od 57. minuty grali w osłabieniu, gdy z boiska wyleciał Tomislav Haramustek. Po tym zwycięstwie, zespół z Zagrzebia umocnił się na czele tabeli, a nad rywalem zza miedzy - Lokomotivem ma cztery punkty przewagi.

Dinamo Zagrzeb 5:3 Inter Zapresić

Bramki: Lesković (14'), Budimir (57'), Petković (71'), (83'), Kądzior (90+5') - Ajayi (54'), Andrić (56'), Sunjić (70' sam.)

Dinamo: Zagorac - Moharrami, Lesković, Perić, Musa - Kądzior, Sunjić, Gojak (63' Ademi), Menalo (66' Orsić) - Budimir (83' Gavranović), Petković

Zapresić: Matković - Valentić, Prenga (76' Culum), Simunec, Haramustek - Muhar, Postonjski - Ajayi, Vukcević (80' Celiković), Burzanović (46' Mamut) - Andrić

Żółte kartki: Orsić - Valentić, Mamut

Sędzia: T. Pejin