Koszykówka 3x3 - MŚ: zwycięstwo Polaków i awans z grupy C

• Data publikacji: 24.06.2022, 14:21

Pomimo pewnych trudności w końcówce Polacy pokonali Chińczyków 19:15 w trzecim meczu Mistrzostw Świata w Koszykówce 3x3 2022 w belgijskim Antwerp. Tym samym biało-czerwoni zapewnili już sobie awans z grupy C, a przed nimi jeszcze starcie z Łotyszami, które odbędzie się dzisiaj o 15:20.

Pierwsze dwa mecze w grupie C reprezentacja Polski rozegrała dwa dni temu. Biało-czerwoni otworzyli turniej zwycięstwem nad Japonią 21:13,  które zawdzięczają doskonałej grze w samej końcówce. Niestety kilka godzin później Polacy zostali całkowicie zdeklasowani przez Holendrów 7:19, przez co sytuacja w grupie nieco się skomplikowała. Co prawda nasi mogli sobie zapewnić awans już w starciu z Chinami, jeśli zakończyłoby się ono zwycięstwem, ale szanse na zajęcie drugiego miejsca były już nikłe.

Początek rywalizacji to świetna postawa biało-czerwonych w defensywie, którzy dość wcześnie zaliczyli kilka przechwytów oraz blok. Dzięki temu już po niecałych trzech minutach meczu Polacy prowadzili 6:1, a po jednej „dwójce” rzucili Przemysław Zamojski oraz Szymon Rduch. W następnych akcjach zza łuku trafił również Łukasz Diduszko, a kolejną kapitalną czapą popisał się Rduch, co pozwoliło naszym powiększyć prowadzenie na 11:4 w połowie spotkania. W drugiej części starcia nasi reprezentanci często grali akcje pick&roll, w których idealne podania Zamojskiego na punkty zamieniał Paweł Pawłowski, a na dwie minuty przed końcem prowadziliśmy 16:11. W końcówce Polacy zaczęli jednak popełniać zbyt wiele błędów, przez co na trzydzieści sekund przed końcem ich przewaga stopniała do ledwie dwóch oczek. Wtedy jednak kluczowe osobiste trafił Pawłowski, a zwycięstwo celną próbą z półdystansu przypieczętował Zamojski. Tym samym biało-czerwoni pokonali Chińczyków 19:15 i zapewnili sobie awans z grupy C.