Superliga: dublet Kamila Wilczka

• Data publikacji: 23.09.2018, 21:51

Napastnik reprezentacji Polski Kamil Wilczek zdobył dwa gole, a jego Brondby IF Kopenhaga przegrało w wyjazdowym meczu 10. kolejki Superligi z Aarhus GF.

Kamil Wilczek rozegrał całe spotkanie w barwach zespołu ze stolicy Danii, ale jego dwa gole nie pomogły w zdobyciu punktów, ponieważ przegrali 3:2 z Aarhus GF. Pierwszą bramkę zdobył w 29. minucie po krótkim podaniu Uffe Becha i był to gol wyrównujący po niespełna 60 sekundach. Po raz drugi, Polak trafił w 57. minucie i również był to gol na remis. Tym razem dogrywał Anthony Jung, a Wilczek na wślizgu wpakował piłkę do siatki. Były to bramki numer 7 i 8 Kamila Wilczka, który przewodzi w tym momencie klasyfikacji najlepszych strzelców duńskiej ekstraklasy. Brondby zaś z dorobkiem 14 punktów zajmuje piąte miejsce, punkt za dzisiejszym rywalem. Liderem jest FC Kopenhaga.

Aarhus GF 3:2 Brondby IF

Bramki: Ankersen (28'), Nielsen (40'), Sana (69') - Wilczek (29'), (57')

Aarhus: Whalley - Mikanović, Kanstrup, Juelsgaard, Nielsen - Guira, Spelmann, Stage, Sana (82' Sverrisson), Ankersen - Bundu (90+4' Mmaee)

Brondby: Schwabe - Jung, Arajuuri, Hermannsson, Larsson - Tibbling, Radosević (85' Uhre), Kaiser (77' Halimi), Mukhtar - Bech (71' Laursen), Wilczek

Żółte kartki: Guira, Ankersen, Sana, Whalley - Arajuuri, Kaiser, Hermannsson

Sędzia: M. Kristoffersen