Koszykówka 3x3 - MŚ: bolesna porażka z Łotwą

• Data publikacji: 24.06.2022, 15:38

Na trzecim miejscu Polacy zakończyli fazę grupową mistrzostw świata w Antwerpii. W ostatnim starciu grupy C podopieczni wysoko przegrali 9:22 z Łotyszami.

Dla Polski i Łotwy był to już ostatni mecz fazy grupowej, ale nie na całych mistrzostwach. Po wygranych z Chinami oraz Japonią i porażce z Holandią zespoły te miały taki sam bilans. Stawką rywalizacji naszej drużyny z mistrzami olimpijskimi było drugie miejsce w grupie, czyli lepsze rozstawienie przed fazą pucharową.

Polacy zdobyli pierwszy punkt po minucie gry, kiedy rywale prowadzili już 4:0. Łotyszy nie zawodziła skuteczność, w tym także w rzutach za dwa punkty. Po kolejnej celnej rzucie w piątej minucie wygrywali już 15:5. Nasz zespół podobnie jak w meczu z Holandią, nie mógł znaleźć sposobu na wypracowanie dobrych pozycji rzutowych oraz zatrzymanie rozpędzonych rywali.

Przemysław Zamojski trafił pierwszy rzut zza łuku, kiedy rywale mieli ponad dziesięć punktów przewagi. Łotwa była coraz bliżej zamknięcia meczu i dokonała tego na trzy minuty i 20 sekund przed upływem czasu gry. Polacy wysoko przegrali 9:22. Tym samym zakończyli rywalizację w grupie C na trzecim miejscu. W 1/8 finału zagrają z drugą drużyną grupy B, która dzisiaj zakończy swoje zmagania.

Polska - Łotwa 9:22