Koszykówka 3x3 - MŚ: bardzo ważne zwycięstwo Polek

• Data publikacji: 24.06.2022, 18:04

Polskie koszykarki podtrzymują wysoką formę na mistrzostwach świata 3x3 w Antwerpii. W pierwszym piątkowym meczu po wyrównanym meczu wygrały 13:12 z Belgijkami.

Reprezentantki Polski rozpoczęły przedwczoraj mistrzostwa świata od zwycięstwa z Mongolią. Ich drugi mecz z Dominikaną został odwołany. Przed spotkaniem z Polkami Belgijki wygrały dwa mecze, więc z powodu walkowera od Dominikany było to już ich ostatnie starcie w fazie grupowej. Jako stawkę rozgrywki można było przewidywać pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Od początku mecz rozgrywany był w spokojnym tempie. Polki wyszły na prowadzenie 2:0, a po celnym rzucie za dwa punkty Klaudii Gertchen po dwóch minutach wygrywały 4:1. Belgijki zdobyły trzy kolejne oczka, ale "dwójką" odpowiedziała Aldona Morawiec. Gospodynie turnieju tym razem zanotowały serię 5:0, uzyskując największą przewagę.

Kolejne fragmenty gry należały do Polek, które na ponad minuty przed końcem przejęły prowadzenie - 10:9. Końcówka, podobnie jak cały mecz, była wyrównana i na wskazanie zwycięskiej ekipy trzeba było czekać do ostatniej syreny. Polski zespół utrzymał nieznaczną przewagę i wygrał 13:12. W ostatnim meczu fazy grupowej polskie koszykarki zagrają z Egipcjankami, aby przypieczętować bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Polska - Belgia 13:12