Koszykówka 3x3 - MŚ: Polki z pewnym awansem do 1/4 finału!

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 24.06.2022, 20:29

Polki dzięki świetnej dyspozycji od początku turnieju, z każdym kolejnym meczem stawiały krok w stronę ćwierćfinału. Ostatnim piątkowym spotkaniem przypieczętowały swój awans z pierwszego miejsca w grupie.

Biało-Czerwone po walkowerze od Dominikany były już prawie pewne awansu do kolejnej fazy, a po spotkaniu z Belgią już jedną nogą były w ćwierćfinale. Aby jednak całkowicie zamknąć rozdział fazy grupowej, Polki musiały jeszcze zmierzyć się z Egipcjankami.

Polki były faworytkami i bardzo szybko zaznaczyły swoją obecność na boisku. Momentalnie zanotowały serię 8:1, a po upływie trzech minut prowadziły już dziewięcioma "oczkami". Egipcjanki pograly później trochę pewniej pod koszem i przez moment zespoły wymieniały się trafieniami.

Dla Polek doprowadzenie wyniku do 21 punktów przed czasem było jednak tylko formalnością. Szybkie reakcje i zbiórki pod koszem utrudniały rywalkom dobrą grę. Do końca pozostawały 4 minuty, a Polki prowadziły już 18:7. Trochę problemów wkradło się pod koniec, bo Biało-Czerwone nie mogły trafić do kosza, ale Egipcjanki mimo agresywniejszej gry w defensywie nie były w stanie zaskoczyć naszych reprezentantek.

Biało-Czerwone dzięki wszystkim wygranym meczom kończą fazę grupową na pozycji liderek. Awans do ćwierćfinału jest więc już całkowicie pewny.

Polska - Egipt 22:10

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.