La Liga: FC Barcelona gubi punkty w meczu na Camp Nou

• Data publikacji: 23.09.2018, 22:39

FC Barcelona niespodziewanie zremisowała w meczu na własnym stadionie z Girona FC 2-2. Zespół Ernesto Valverde stracił punkty po raz pierwszy w tym sezonie.

Tak jak można było się spodziewać, to Duma Katalonii utrzymywała się przy piłce i prowadziła grę. Goście wyraźnie nastawieni byli na kontrowanie. W 19. minucie meczu dobrą akcję po prawej stronie pola karnego przeprowadził Arturo Vidal, który wyłożył piłkę Messiemu na jedenasty metr. Argentyńczyk precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, obok bezradnego bramkarza Girony. W 30. minucie meczu, przewaga w posiadaniu piłki wynosiła na korzyść Barcy: 75%-25%!

W 35. minucie wydarzyło się coś, co zmieniło obraz gry. Sędzia Jesus Gil Manzano zdecydował się cofnąć akcję i skorzystać z pomocy VAR-u. Po konsultacji cofnął grę do faulu Clementa Lengleta i ukarał Francuza czerwoną kartką za uderzenie łokciem.

Tuż przed końcem pierwszej połowy, bramkę, dającą Gironie remis, strzelił Cristhian Stuani. Benitez dośrodkował do Stuaniego, ten przechytrzył Pique i trafił z kilku metrów! 1-1

6 minut po rozpoczęciu drugiej połowy, znów bohaterem okazał się urugwajski napastnik. Portu wyprzedził Pique i z poświęceniem uderzył na bramkę. Strzał został obroniony, ale ter Stegen nie miał szans z dobitką Stuaniego.

Mimo gry w osłabieniu, ataki Katalończyków nie słabły. Kolejne akcje jednak rozbijały się na defensywie gości lub obijały aluminium bramki Girony.

W 63. minucie bordowo-granatowi doprowadzili do wyrównania. Leo Messi próbował dograć piłkę z prawej strony do Suareza, jednak wybił ją bramkarz. Wybicie to było na tyle pechowe, że spadło wprost do Gerada Pique, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Po tej akcji było 2-2.

Mimo kolejnych ataków FC Barcelony i nieśmiałych kontr Girony, wynik meczu do końca już się nie zmienił. Jest to pierwsza strata punktów Katalończyków w tym sezonie, dzięki czemu Real Madryt, który wygrał swój mecz w sobotę, dogonił Barcelonę na szczycie tabeli.

FC Barcelona - Girona FC 2:2 (1:1)
1:0 - Leo Messi 19'
1:1 - Cristhian Stuani 45'
1:2 - Cristhian Stuani 51'
2:2 - Gerard Pique 61'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Clement Lenglet, Gerard Pique, Jordi Alba - Arturo Vidal (58' Ivan Rakitić), Sergio Busquets, Arthur Melo (58' Philippe Coutinho) - Ousmane Dembele (46' Samuel Umtiti), Luis Suarez, Leo Messi.

Girona: Yassine Bounou - Bernardo Espinosa, Pedro Alcala, Juanpe - Aday Benitez, Aleix Garcia (46' Borja Garcia), Pere Pons, Alex Granell (71' Douglas Luiz), Marc Muniesa - Portu (85' Seydou Doumbia), Cristhian Stuani.

Żółte kartkii: Semedo i Melo (Barcelona) oraz Stuani, Espinosa, Juanpe, Alcala i Portu (Girona)

Czerwone kartki: Lenglet (35' za atak łokciem na Pere Ponsa)