Koszykówka 3x3 - MŚ: Polacy  awansowali do ćwierćfinału
fot. fiba.basketball

Koszykówka 3x3 - MŚ: Polacy awansowali do ćwierćfinału

  • Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 25.06.2022, 13:00

Reprezentacja Polski pokonała Mongolię 20:17 w meczu 1/8 finału mistrzostw świata w koszykówce 3x3. Rywalem Polaków w walce o półfinał będą Belgowie.

 

 

Początek meczu pomiędzy reprezentacjami Polski i Mongolii był bardzo zacięty. Obie ekipy prezentowały się świetnie w obronie i przez długi czas żadna z nich nie była w stanie odskoczyć od rywali. W końcu zza łuku zaczęli jednak trafiać Polacy i ich przewaga wynosiła trzy punkty. Niestety tego typu akcje najpierw dały naszym zawodnikom prowadzenie, by chwilę po tym im je odebrać. Nasi zawodnicy uparcie starali się punktować "za 2", ale piłka kilka razy z rzędu nie chciała wpaść do kosza. Wykorzystali to rywale i znów mieliśmy remis. Na szczęście gracze z Polski szybko wyciągnęli wnioski i znów wysforowali się na prowadzenie. Stało się to za sprawą kilku bardzo dobrze wykonanych akcji "pick and roll". Punkty zdobyte w kilku akcjach z rzędu poparte dobrą obroną dały naszym graczom niezwykłą pewność siebie. Zaowocowało to powrotem do dobrej skuteczności akcji zza łuku. Dobrze dalej wyglądała również obrona i na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Polacy prowadzili 16:11.

W ostatnich dwóch minutach nasza drużyna chyba zaczęła odczuwać presję i niestety popełniać przy tym błędy. Nasi koszykarze gubili krycie w obronie czy też pozwalali wymuszać na sobie faule w zupełnie niewymagających tego sytuacjach. Mongołowie doszli nas w pewnym momencie na dwa punkty, a zagrożenie udało się zażegnać dopiero ok. 40 sekund przed końcem gry kiedy to za sprawą rzutów osobistych przewaga wzrosła do czterech "oczek".

 

Ostatecznie Polacy pokonali reprezentację Mongolii 20:17 i zapewnili sobie tym samym awans do ćwierćfinału. Rywalem naszej reprezentacji w walce o półfinał będą gospodarze turnieju - Belgowie.

Andrzej Kacprzak – Poinformowani.pl

Andrzej Kacprzak

Pasjonat sportu i rocka. Piszę głównie o piłce nożnej, koszykówce, tenisie oraz Formule 1.