Koszykówka 3x3 - MŚ: Polacy poza turniejem

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 25.06.2022, 18:05

Polacy przegrali z Belgami w ćwierćfinałowym spotkaniu mistrzostw świata w koszykówce 3x3 14:18. Gospodarze turnieju w meczu o finał zmierzą się z Serbami.

Mecz Polaków z Belgami był drugim meczem ćwierćfinałowym sobotniego popołudnia. Faworytami byli gospodarze turnieju, którzy wygrali swoją grupę nie przegrywając ani jednego meczu. Mecz od samego początku był bardzo intensywny, a obie ekipy znakomicie prezentowały się w ataku. Dzięki dobrym rzutom zza łuku to Polacy wysforowali się na prowadzenie 5:2. Niestety od tego momentu nasza ekipa nieco się zatrzymała jeśli chodzi o poczynania ofensywne. Na domiar złego Polacy źle grali na tablicy i pozwalali rywalom na wiele ponowień. Belgowie w pełni to wykorzystali odrabiając straty. Był więc remis 5:5, a gra znów się wyrównała. Przez dłuższy czas obie drużyny nie punktowały, a impas przełamał Przemysław Zamojski. Niestety rywale znów odpowiedzieli w sposób natychmiastowy i był remis. Polacy znów na dłuższą chwilę się zacięli, a gospodarze wykonali trzy skuteczne akcje i prowadzili 10:7.

Na trzy minuty przed końcem czasu gry Belgowie prowadzili 11:9, ale w posiadaniu piłki byli Polacy. Niestety nasi gracze uparcie próbowali grać akcje za dwa punkty i już po raz wtóry w spotkaniu nie dorzucili nawet do kosza. Rywale natychmiast ukarali naszą drużyną i odskoczyli na cztery punkty, a do końca gry pozostawało niewiele ponad minutę.

Belgowie niestety do końca spotkania zdawali się już kontrolować sytuację i mimo dwóch całkowicie zbędnych fauli zwyciężyli 18:14. Gospodarze w półfinale zmierzą się z Serbami, którzy ograli naszych grupowych rywali - Łotyszy - 22:17.