Koszykówka 3x3 - MŚ: półfinał nie dla Polek

• Data publikacji: 25.06.2022, 20:40

Reprezentacja Polski kobiet w koszykówce 3x3 pożegnała się z mistrzostwami świata w Antwerpii. W ćwierćfinale Polki po wyrównanym meczu przegrały 16:19 z Litwinkami.

Reprezentantki Polski znakomicie zaprezentowały się w fazie grupowej, odnosząc komplet zwycięstw i zapewniając sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału. Ich rywalki wynosił mecz barażowy Litwy z Holandią. Pierwszy z zespołów wygrał 19:10 i do tej pory poniósł tylko jedną porażkę, w fazie grupowej z Chinami. Tym samym zapowiadała się niezwykle interesująca rywalizacja o półfinał.

Polki zanotowały mocne otwarcie, błyskawicznie obejmując prowadzenie 3:0. Litwinki odrobiły straty i po trzech minutach był remis 4:4. Po trafieniu zza łuku rywalki naszych koszykarek wyszły na prowadzenie - 8:6. Gra nadal była bardzo fizyczna i wyrównana. Reprezentantki Litwy miały dwa punkty przewagi, ale Polki także utrzymywały wysoką skuteczność. Na półtorej minuty przed końcem trafieniem za dwa punkty na 15:15 wyrównała Klaudia Gertchen.

Niestety, w końcówce lepsze okazały się Litwinki. W ostatniej minucie rywalki naszego zespołu odskoczyły na 17:15. Zwycięstwo reprezentacji Litwy 19:16 przypieczętowała rzutem za dwa punkty Suske. Polki poniosły pierwszą porażkę na mistrzostwach, ale w ćwierćfinale eliminuje je ona z rywalizacji o medale, która będzie miała miejsce w niedzielę.

Polska - Litwa 16:19