WTA: tytuł Linette bez gry, porażka Rosolskiej w finale

• Data publikacji: 25.06.2022, 20:00

Dwie polskie tenisistki dotarły do finałów turniejów deblowych rozgrywanych tuż przed Wimbledonem. Magda Linette i Aleksandra Krunić triumfowały w Eastbourne po walkowerach w dwóch ostatnich meczach. Alicja Rosolska razem z Erin Routliffe przegrały w finale w Bad Homburg.

Bardziej prestiżowy był turniej w Eastbourne zaliczany do rangi WTA 500. Doszło w nim do niespotykanej sytuacji. Magda Linette i Aleksandra Krunić triumfowały w całych rozgrywkach po walkowerach w dwóch decydujących meczach. Najpierw do spotkania półfinałowego nie wyszły Serena Williams i Ons Jabeur. W sobotę Polka i Serbka miały grać w finale z Liudmyłą Kiczenok i Jeleną Ostapenko. Łotyszka tego samego dnia przegrała decydujący mecz singla z Petrą Kwitową, a w deblu nie zagrała z powodu kontuzji. Jakby nie patrzeć na okoliczności, dla Magdy Linette to drugi w tym sezonie tytuł w grze podwójnej w turnieju rangi 500.

Finał WTA 500 Eastbourne: Magda Linette/Aleksandra Krunić (SRB) - Liudmyła Kiczenok (UKR)/Jelena Ostapenko (LAT) w/o

W przeciwieństwie do Linette, dwa spotkania rozegrała dzisiaj Alicja Rosolska. Nasza deblistka razem z Erin Routliffe triumfowała w półfinale, a po południu czekał ją finał. W nim spotkały się dwa najwyższej rozstawione duety. Rywalkami Polki i Nowej Zelandii były Japonki - Eri Hozumi/Makoto Ninomiya. Rosolska i Routliffe w pierwszym secie prowadziły nawet 4:1, ale straciły pięć kolejnych gemów i partia powędrowała na konto rywalek. W drugim secie doszło do tie-breaka, w którym 7:5 wygrały Polka i Nowozelandka. O wszystkim zdecydował super tiebreak, w którym dominowały Japonki. Triumfowały w nim 10:5, więc sięgnęły po końcowy triumf.

Finał WTA 250 Bad Homburg: Alicja Rosolska/Erin Routliffe (NZL) [2] - Eri Hozumi (JPN)/Makoto Ninomiya (JPN) [1] 4:6, 7:6 (5), 10:5