Siatkówka - Liga Narodów: USA - Polska [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 26.06.2022, 15:13

Sześć zwycięstw, jedna porażka - taki jest bilans reprezentacji Polski siatkarzy w Lidze Narodów. Dziś przed podopiecznymi Nikoli Grbicia trudne starcie z Amerykanami. Jego początek o godzinie 15:30.

USA - POLSKA 1:3 (25:21, 23:25, 24:26, 22:25)

Relacja na żywo

To był bardzo ciekawy mecz Biało-Czerwonych! Raczej nie prowadziliśmy w nim długo, ale za to w najważniejszych momentach. 12 punktów w 4 meczach w Sofii. Wielkie brawa!

22:25 - WYGRYWAMY! Olek Śliwka gdzieś tam z pomocą bloku w tej ostatniej akcji, a jeszcze nie było asekuracji. Mamy kolejne zwycięstwo za trzy punkty!

22:24 - Myli się Kyle Russell! MAMY MECZOWĄ!

21:23 - Kapitalne obicie o blok Śliwki. Sytuacyjna piłka mu nie straszna. W kolejnej akcji skończona kontra przez Kurka.

21:21 - Udany atak Kurka z użyciem amerykańskiego bloku.

21:20 - As serwisowy Mitchella Stahla. Trzeba szybko zdjąć go z zagrywki.

20:20 - Nic nie zostało z naszego prowadzenia. W najważniejszy moment seta wchodzimy na remisie...

18:20 - Bez perfekcyjnego przyjęcia, ale dostał świetną piłkę do ataku Semeniuk i wybił po rękach daleko w aut.

17:18 - Kyle Russell zmienił Ensinga i teraz udanie zaatakował.

16:18 - Kapitalna kontra Polaków. Obrona gdzieś tam za 9. metrem, a później świetna kiwka Kamila Semeniuka. Czas dla Johna Sperawa.

15:16 - KUUUREK! Wychodzimy znowu na prowadzenie.

15:15 - Śliwka najpierw nie kończy piłki, ale później kapitalnie blokuje Ensinga! To jest świetny fragment tego meczu.

13:13 - Oj, szkoda tych nieskończonych kontr momentami. Teraz mógł nas wyprowadzić na prowadzenie Olek Śliwka.

12:12 - Musimy spróbować odskoczyć. Teraz otrzymaliśmy szanse obrony, ale trochę zaspaliśmy.

11:12 - MAMY BLOK dwójki Kochanowski i Janusz. Tuż przed przerwą techniczną obejmujemy prowadzenie.

11:11 - Znakomity atak Bartosza Kurka! Trzymamy się tym razem Amerykanów.

10:10 - AKCJA TURNIEJU! Ależ obrony Polaków! Na samym końcu atak w siatkę Amerykanów.

9:9 - I mamy remis! Dzięki błędowi w ataku Ensinga, a właściwie przejściu linii, ale to nieważne. Wracamy do gry!

9:7 - Ależ blisko był udanego bloku na remis Olek Śliwka. Tym razem jednak piłka poza boiskiem.

7:6 - Udany atak Olka Śliwki. Wcześniej dobra robota na zagrywce Semeniuka. Znowu tracimy niewiele do rywali.

6:4 - Błąd Ensinga, który przechodzi linię środkową. Zmniejszamy straty!

6:2 - Fatalnie na razie w zagrywce ta partia dla Polaków. Kurek daleko w aut.

5:1 - Amerykanie biją nas zagrywką. Nie wygląda to za dobrze.

3:0 - Bardzo źle zaczynamy tego seta. Amerykanie udanie na bloku.

1:0 - Amerykanie na pewno się nie poddadzą. Stahl zaczyna od punktu.

24:26 - Najpierw Kurek zaskakuje serwisem, później myli się ten ciężki do zatrzymania Russell i wygrywamy 2:1! Ależ niesamowicie wyciągnięte dwa sety.

24:24 - Na kłopoty Semeniuk! Ależ trudna piłka, ale skończył! Gramy na przewagi.

24:23 - Niestety nie skończył Kurek. Piłka setowa dla Amerykanów.

22:23 - Znowu atak Bieńka ze środka i teraz właśnie on na zagrywce! Niech znowu zaskoczy Amerykanów.

21:22 - Trudne przyjęcie zagrywki, ale udało się nawet rozegrać na środek, a tam kończy Mateusz Bieniek!

20:21 - Udany atak Olka Śliwki!

19:20 - Mamy prowadzenie! Znowu wchodzi Kwolek i gra kapitalnie! Wchodzimy w najważniejszą fazę seta.

19:19 - Mieli kontrę Amerykanie na dwa punkty różnicy, ale blok Kochanowski / Kaczmarek zażegnał niebezpieczeństwo.

18:18 - Gramy punkt za punkt.

17:17 - Amerykanie wpadają w siatkę i jest remis! Kilka minut temu chyba nikt by o tym nawet nie pomyślał.

16:15 - Ściągają Amerykanie z zagrywki Bieńka, ale to i tak kapitalna praca naszego środkowego.

15:14 - Kapitalne zagrywki Bieńka! Amerykanie nie mają przyjęcia i nie kończą kolejnych piłek. O czas prosi Speraw.

15:13 - Dłuuuga akcja dla Polaków! Na kilka razy, ale wreszcie skończył to Bartosz Kurek!

15:12 - Dobra zagrywka Bieńka i myli się Aaron Russell! Jeszcze walczymy w tym secie.

15:11 - Nie trafia teraz bardzo mocną zagrywką Mitchell Stahl. Nasza strata i tak jest spora.

14:9 - Jest bardzo źle... Blok Rusell - Stahl zatrzymuje Olka Śliwkę. Czy da się jeszcze z tego wyjść w tym secie?

13:9 - Defalco rozbija nas zagrywką...

12:9 - Przerwa techniczna przy trzypunktowym prowadzeniu Amerykanów. Musimy się zerwać do pogoni.

11:9 - ZNOWU zaskakuje nas piłka tak, jak nie powinna. Defalco z asem serwisowym.

9:9 - Bardzo duża liczba błędów po obu stronach. To się nie może do końca podobać. Teraz jednak udany atak Olka Śliwki!

8:7 - Udany atak Ensinga z prawego skrzydła, ale piłka do obrony.

7:6 - Kapitalny strzał Smitha w Popiwczaka. Nasz libero nie utrzymał piłki w grze.

5:5 - Dobre zagrywki Kurka poskutkowały tym, że chwilę to my cieszyliśmy się prowadzeniem, ale Amerykanie szybko odpowiadają.

4:4 - Dobra informacja dla nas jest taka, że oni też się zaczynają mylić.

3:3 - Mateusz Bieniek kończy przesuniętą krótką. Na razie początkiem seta nikt nie odskakuje.

2:2 - Skończył Bartosz Kurek piękną kontrę, ale w kolejnej akcji Śliwka trafia w siatkę.

1:1 Olek Śliwka pierwszą piłkę trzeciego seta posyła w aut. Poprawił się jednak na kolejnej piłce.

23:25 - JEEST! MAMY SETA! Oj, idzie to jak krew z nosa, ale po kończącym ataku Kurka mamy remis i gramy dalej.

23:24 - Piłka przechodząca po kapitalnej zagrywce Kwolka... wpada nam w boisko...

22:24 - BARTOSZ KWOLEK! Mamy bezpośrednio punkt z zagrywki!

22:23 - Olek Śliwka! Udany atak z trudnej piłki. Marcin Janusz znowu miał bardzo trudną wystawę.

22:22 - Bardzo nieudany atak Kurka i z powrotem mamy remis.

21:22 Blisko obrony ataku Smitha z krótkiej był Popiwczak, ale nie wyciągnął tej piłki.

20:21 - Mamy prowadzenie i ważne, żeby to utrzymać do końca.

19:20 - Semeniuk z kapitalnym blokiem na Ensingu! Pierwszy raz od dawna mamy prowadzenie.

19:19 - Gramy punkt za punkt. Najpierw z drugiej linii Russell, później ze środka Kochanowski.

18:18 - Brawo Semeniuk, jeszcze większe brawa za wystawę jedną ręką dla Janusza. Trudna piłka skończona.

17:17 - MAMY REMIS! Chyba kłótnia o ten punkt przy challenge'u trochę nam pomogła! Oby tak dalej.

17:16 - Czas dla Johna Speraw. Może to jest gorszy moment gry dla Amerykanów.

17:15 - Mamy sporo szczęścia! Zagrywka Olka Śliwkę w siatkę przewinęła się na drugą stronę.

17:13 - Brawo dla Bartosza Kurka! Bardzo ładny atak po bloku, choć... Amerykanie będą jeszcze to sprawdzać. I niestety - bloku brak.

15:12 - Fatalnie zagrywa w tym meczu Kochanowski. Trzecia jego zagrywka zepsuta, korzyści bardzo niewiele.

14:11 - Udany atak Bartosza Kurka. Po chwili świetna zagrywka Semeniuka, ale Amerykanie kończą sytuacyjną piłkę bez interwencji naszej obrony.

12:10 Udany atak Semeniuka po przerwie.

12:9 - Znowu nas biją Amerykanie. Teraz mógł być aut, ale kapitalnie skończona przechodząca piłka przez rywali. Gramy po prostu źle.

10:8 - Środek, środek, środek... Męczą nas Amerykanie, a my nie mamy na to sposobu.

9:7 - Torey Defalco bardzo pewnie ze skrzydła, a u nas nadal problemy z obroną.

8:6 - Kolejna piłka, która bez sensu wpada w nasze boisko... Brak asekuracji skutkuje punktem dla rywala.

6:6 Olek Śliwka w udanym ataku. Wreszcie włączyło się nasze lewe skrzydło.

5:5 - UFF! Teraz uciekł Bartosz Kurek spod bloku rywali.

5:4 - Po challenge'u punkt przyznany Amerykanom. Bartosz Kurek zablokowany.

3:4 - Ledwo skończył Bartosz Kurek. Kilku Amerykanów rzuciło się do obrony, ale tej piłki nie wyciągnęli.

2:3 - Kamil Semeniuk w udanym ataku! Zaczęło się wszystko od świetnej zagrywki Mateusza Bieńka.

2:1 - I znowu dwa dobre ataki Amerykanów. Nadal bryluje Russell. Ciężko go dziś powstrzymać.

0:1 - Trzeba zmazać obraz pierwszej partii. Olek Śliwka zaczyna od asa serwisowego.

25:21 - Miłe złego początki. Fantastyczny początek seta Polaków, a później było tylko gorzej. Amerykanie wygrywają 25:21.

24:20 - No i udany atak Russella daje im piłkę setową. Tego seta już raczej nie wygramy.

22:19 - Udany atak Bartosza Kurka. Zbliżamy się jednak do niekorzystnego końca seta.

21:17 - Gdzie jest nasze przyjęcie? Piłka przechodząca na drugą stronę po zagrywce Tuanigi i punkt dla USA.

19:17 - Bardzo ładny atak Mateusza Bieńka na środku, ale gra punkt za punkt nic nam tu nie da. Musimy zdobyć coś więcej.

18:15 - Śliwka zablokowany przy przepychance na siatce. Wymyka nam się ten set spod kontroli.

17:15 - Mieliśmy szansę na remis, ale nie było z tego ataku. Ensing kończy.

16:14 - Znakomicie Amerykanie na dwa razy - za pierwszym razem pipe nieudany, ale później uruchomiony Smith na środku.

15:13 - Fatalny atak Olka Śliwki w siatkę po niedokładnym przyjęciu.

13:13 - Radzi sobie dziś świetnie w trudnych momentach Kurek z amerykańskim blokiem.

12:12 - Piękny atak z pipe'a Kamila Semeniuka. Mamy remis!

12:11 - Janusz z zagrywki w aut. Przerwa techniczna przy minimalnym prowadzeniu Amerykanów.

10:10 - No i wreszcie zdobywamy punkt, ale teraz już będzie się grało dużo trudniej.

9:9 - Oj... Bardzo niefajna seria pięciu straconych punktów z rzędu. Russell rozstrzeliwuje nas zagrywką.

6:9 - Piękne uderzenie Russella z zagrywki i ustrzelony Olek Śliwka.

4:9 - I kolejna kontra na naszą korzyść! Bartosz Kurek znakomicie radzi sobie z potrójnym blokiem. Przerwa dla Johna Sperawa.

4:7 - Bardzo chciał zaryzykować w siatkówce Bartosz Kurek, ale posłał piłkę bardzo daleko w aut.

3:6 - Odrobinę maleje nasza przewaga po ataku w aut Bartosza Kurka, ale w odpowiedzi szybko zdobywa punkt ze środka Kochanowski.

1:4 - Kapitalna gra Polaków na kontrach. Bryluje na skrzydle Kamil Semeniuk!

1:2 - Pierwszy punkt dla Amerykanów zdobyty ze środka przez Jeffreya Jendryka.

0:1 - Kapitalny atak otwarcia Olka Śliwki. Nie mieli szans amerykańscy obrońcy.

Oba zespoły na boisku. Naszą szóstkę znamy, zaś Amerykanie wychodzą w składzie: Russell, Jendryk, Ensing, Defalco, Tuaniga, Smith - Shoji (L)

Mecze z Amerykanami nigdy nie były łatwe, ale jeden mecz trzeba przypomnieć. Jako, że jesteśmy w Arenie Armec - niedługo minie 10 lat od finału Ligi Światowej 2012, gdy pod wodzą Andrei Anastasiego nasi siatkarze zwyciężyli 3:0.

Po dwóch łatwiejszych starciach przeciwko Kanadzie i Australii, dziś tak łatwo wcale być nie musi. Mecze z Amerykanami to zawsze bardzo trudne bitwy. Zaczynamy tuż przed 15:30.