Koszykówka 3x3 - MŚ: Serbowie i Francuzki ze złotymi medalami

• Data publikacji: 26.06.2022, 22:00

W Antwerpii zakończyły się mistrzostwa świata w koszykówce 3x3. Złote medale zdobyły reprezentacje Francji kobiet i Serbii mężczyzn.

Turniej mężczyzn

Ostatniego dnia rozegrano mecze strefy medalowej, czyli półfinały i finały. W pierwszym meczu 1/2 finału Serbowie zmierzyli się z Belgami. Dzięki lepszej końcówce reprezentacja Serbii triumfowała 17:12 i pokonała gospodarzy turnieju. Bardziej wyrównany był drugi półfinał. W starciu Francji z Litwą doszło do dogrywki. Francuzi mogli awansować, ale nie wykorzystali rzutu wolnego na zwycięstwo. Reprezentacja Litwy zdobyła dwa punkty i weszła do decydującego spotkania.

Koszykarze z Francji również rozegrali dogrywkę w spotkaniu o brązowy medal. Była ona bardzo długa, ale zakończyła się wygraną Trójkolorowych 18:17 z Belgami. W finałowym meczu spotkały się drużyny Serbii i Litwy. Pierwszy z zespołów objął szybko prowadzenie 5:0. Następnie kontrolowali swoją przewagę i ostatecznie wygrali 21:16 na trzy minuty przed upływem czasu gry.

Turniej kobiet

Sensacyjnie do finału awansowały Kanadyjki. Zespół z Ameryki Północnej w półfinale pokonał 16:14 Litwę. Francuzki triumfowały minimalnie 17:16 w meczu z Chinkami. Tytuł mistrzyń świata wywalczyły reprezentantki Francji. Już na początku meczu o pierwsze miejsce Trójkolorowe zdobyły przewagę nad Kanadyjkami. Zawodniczki z kraju Klonowego Liścia walczyły jeszcze o odrobienie strat, ale przegrały 13:16. W starciu o brązowy medal Chinki pewnie wygrały 21:11 z Litwinkami.