Wimbledon : pewne zwycięstwo Magdy Linette
Tatiana from Moscow/Wikimedia

Wimbledon : pewne zwycięstwo Magdy Linette

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 27.06.2022, 21:42

 

Magda Linette pokonała dużo niżej sklasyfikowaną Meksykankę Fernandę Contreras Gomez i awansowała do II rundy Wimbledonu. Rywalką naszej zawodniczki będzie teraz rozstawiona z numerem 15. Niemka, Angelique Kerber.

 

Dla Magdy Linette, obecnie 65. zawodniczki światowego rankingu to siódmy występ w najbardziej prestiżowym turnieju tenisowym na świecie. Cztery pierwsze edycje poznanianka kończyła na pierwszej rundzie, ale w dwóch ostatnich dochodziła do trzeciej rundy. Na wimbledońskiej trawie, Linette potrafiła pokonać Amerykankę Amandę Anisimovą oraz Ukrainkę Elinę Svitolinę. Na trawie w tym roku Polka rozegrała trzy turnieje: w Nottingham odpadła w II rundzie, w Birmingham pożegnała się z kortem w I rundzie, oraz doszła do III rundy w Eastbourne, czyli przetarcie miała co najmniej solidne. Z kolei 24-letnia Meksykanka debiutuje w tym roku w Wimbledonie. Przeszła kwalifikacje, w których pokonała Chorwatkę Tenę Lukas, Amerykankę Jamie Loeb oraz Węgierkę Timeę Babos. Obecnie notowana jest na miejscu numer 191.

 

Pierwszy set przebiegał pod dyktando naszej reprezentantki. Meksykanka mimo ambitnej i odważnej gry sporo psuła. Od stanu 1:1 Linette nie oddała rywalce ani jednego gema, dwukrotnie ją przełamując i kończąc seta za drugą piłką setową wynikiem 6:1. W secie tym rywalka nie miała ani jednej okazji na przełamanie.

 

Set drugi był już bardziej wyrównany, ale Polka nawet  przez chwilę nie była zagrożona. Do stanu 4:4 panie solidarnie i pewnie wygrywały swoje serwisy nie dając sobie nawzajem szans na przełamanie. W dziewiątym gemie Linette wreszcie przełamała rywalkę, wykorzystując jedynego break pointa, którego miała w tym secie i zrobiło się 5:4. Mecz nasza zawodniczka zakończyła przy własnym serwisie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

 

Magda Linette (POL) – Fernanda Contreras Gomez (MEX) [Q] 6:1, 6:4