WTA Taszkient: zwycięski powrót Kani!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 24.09.2018, 14:30

Paula Kania w zeszłym miesiącu powróciła do gry po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją i operacją ramienia. Teraz po raz pierwszy od zeszłorocznego Wimbledonu pojawiła się w drabince głównej turnieju WTA Tour. Polka w parze z Rosjanką Sizikową pokonały Czeszki Barborę Stefkovą i Renatę Voracovą w pierwszej rundzie Tashkent Open.

Dzisiejsze rywalki nie sprawiły polsko-rosyjskiej parze trudności. Pierwszy set był jeszcze w miarę wyrównany. Pomimo, iż Kania i Sizikowa szybko przełamały na 2-0, to Czeszki nie pozwoliły im na utrzymanie tej przewagi i natychmiast odrobiły straty. Jednakże gdy Polka i Rosjanka przełamały na 5-3, nie miały już problemów z utrzymaniem własnego podania i zwycięskim zakończeniem pierwszej partii.

Drugi set był już w całości rozgrywany pod dyktando prowadzących. Oddały one Stefkovej i Voracovej tylko jednego gema, na samym początku tej odsłony spotkania. Dzięki temu po zaledwie godzinie gry Paula Kania mogła cieszyć się ze zwycięskiego powrotu do światowego touru. Ona i Sizikowa awansowały do ćwierćfinału.

Paula Kania/Jana Sizikowa (POL/RUS) – Barbora Stefkova/Renata Voracova (CZE) 6-3 6-1