Wimbledon: Nadal i Tsitsipas grają dalej; porażka Auger-Aliassime'a

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.06.2022, 23:59

Zakończył się drugi dzień zmagań mężczyzn w tegorocznym Wimbledonie. Swoje mecze w czterech setach wygrali Rafael Nadal i Stefanos Tsitsipas. Na tym samym dystansie spotkanie rozegrał Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk przegrał jednak z Maxime Cressym.

Tuż przed rozpoczęciem gier zeszłoroczny finalista, Matteo Berrettini, poinformował o pozytywnym wyniku testu na obecność Covid-19 w swoim organizmie. W związku z tym musiał się wycofać z turnieju, a na jego miejsce wskoczył Elias Ymer. Szwed nie poszedł w ślady brata i przegrał w trzech setach z Christianem Garinem.

Pech niestety nie opuszczał tenisistów. Grigor Dimitrow zaczął pojedynek ze Steve'm Johnsonem od wygranego seta. W drugim nabawił się kontuzji pachwiny podczas jednego z serwisów. W efekcie w drugiej partii przy stanie 2:5 poddał mecz. Trudną przeprawę miał jeden z "czarnych koni" - Nick Kyrgios. Australijczyk potrzebował pięciu setów, by ostatecznie pokonać kwalifikanta Paula Jubba.

Nie zawodzili rozstawieni zawodnicy. W trzech setach zakończyli Alex de Minaur, Jenson Brooksby, Sebastian Baez, Roberto Bautista-Agut, Diego Schwartzman, Taylor Fritz, Botic van de Zanschulp i Reilly Opelka. Wygrane mecze na pełnym dystansie rozegrali, niedawny finalista z Queen's, Filip Krajinović i Lorenzo Sonego. Udział już na pierwszej rundzie zakończyli Holger Rune, Daniel Evans i Felix Auger-Aliassime. Duńczyk w trzech partiach przegrał z Marcosem Gironem. Brytyjczyka z turnieju wyrzucił Jason Kubler, a  Kanadyjczyk w czterech setach uległ Maximowi Cressy'emu.

Ciekawe spotkanie na korcie centralnym rozegrali Rafael Nadal i Francisco Cerundolo. W dwóch pierwszych odsłonach gra była wyrównana, ale skuteczniej break pointy wykorzystywał Hiszpan. W trzeciej partii Argentyńczyk odrobił stratę breaka i później wygrał seta. W czwartym secie z kolei prowadził 4:2 i 40:15, ale przegrał następne cztery gemy. W sesji wieczornej zagrał Stefanos Tsitsipas. Grek potrzebował czterech setów, by pokonać kwalifikanta Alexandera Ritscharda. Również po czterech odsłonach pojedynek zakończył Denis Shapovalov. Kanadyjczyk odprawił triumfatora challengera w Poznaniu, Artura Rinderknecha.

Rafael Nadal (ESP) [2] - Francisco Cerundolo (ARG): 6:4,6:3, 3:6, 6:4

Alex de Minaur (AUS) [19] - Hugo Dellien (BOL): 6:1, 6:3, 7:5

Stefanos Tsitsipas (GRE) [4] - Alexander Ritschard (SUI) [Q]: 7:6(1), 6:3, 5:7, 6:4

Steve Johnson (USA) - Grigor Dimitrow (BUL): 4:6, 5:2 (krecz)

Jason Kubler (AUS) [Q] - Daniel Evans (GBR) [28]: 6:1, 6:4, 6:3

Nick Kyrgios (AUS) - Paul Jubb (GBR) [Q]: 3:6, 6:1; 7:5, 6:7(3), 7:5

Maxime Cressy (USA) - Felix Auger-Aliassime (CAN) [6]: 6:7(5), 6:4, 7:6(9), 7:6(5)

Jordan Thompson (AUS) - Roberto Carballes Baena (ESP): 6:4, 6:1, 6:1

Elaghi Galan (COL) - Daniel Koepfer (GER): 6:4, 7:5, 7:6(1)

Hugo Gaston (FRA) - Alexei Popyrin (AUS): 6:2, 4:6, 0:6, 7:6(3), 6:3

Roberto Bautista Agut (ESP) [17] - Attila Balazs (HUN) [PR]: 6:1, 6:0, 6:3

Jenson Brooksby (USA) [29] - Michaił Kukuszkin (KAZ) [Q]: 6:3, 6:2, 6:3

Lorenzo Sonego (ITA) [27] - Denis Kudla (USA): 6:7(8), 6:3, 7:5, 4:6, 6:2

Sebastian Baez (ARG) [31] - Taro Daniel (JPN): 6:4, 6:4, 7:5

Mackenzie McDonald (USA) - Nuno Borges (POR) [LL]: 6:4, 6:4, 7:6(3)

Ryan Peniston (GBR) [WC] - Henri Laaksonen (SUI): 6:3, 6:3, 6:2

Jack Draper (GBR) - Zizou Bergs (BEL) [WC]: 6:4, 6:4, 7:6(4)

Taylor Fritz (USA) [11]  - Lorenzo Musetti (ITA): 6:4, 6:4, 6:3

David Goffin (BEL) - Radu Albot (MLD) (Q]: 6:2, 6:2, 7:6(5)

Alastair Gray (GBR) [WC] - Chun Tseng (TPE): 6:3, 6:3, 7:6(3)

Richard Gasquet (FRA) - Joao Sousa (POR): 7:6(7), 6:2, 4:6, 4:6, 6:3

Emil Ruusuvouri (FIN) - Yoshito Nishioka (JPN): 6:2, 6:2. 4:6, 6:4

Jack Sock (USA) [Q] - Bernabe Zapata Miralles (ESP) [Q]: 7:6(6), 6:4, 6:4

Denis Shapovalov (CAN) [13] - Artur Rinderknech (FRA): 6:1, 6:7(6), 6:7(4), 6:4, 6:1

Marcos Giron (USA) - Holger Rune (DEN) [24]: 6:3, 7:5, 6:4

Liam Broady (GBR) [WC] - Lukas Klein (SVK) (Q): 4:6, 6:3, 7:5, 6:7(3), 6:3

Christian Harrison (USA) [Q] - Jay Clarke (GBR) [WC]: 7:6(3), 6:1, 7:6(6)

Christian Garin (CHI) - Elias Ymer (SWE) [WC]: 6:3, 7:5, 6:4

Diego Schwartzman (ARG) [12] - Stefan Kozlov (USA) [LL]: 6:3, 6:2, 6:2