Siatkówka - Liga Narodów: Włochy - Polska [ZAPIS LIVE]
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 29.06.2022, 19:00

Polskie siatkarki rozpoczynają trzeci turniej Ligi Narodów. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych w Sofii będzie reprezentacja Włoch, czyli aktualne mistrzynie Europy. Pokonać Włoszki będzie trudno, ale nie jest to niemożliwe. Z nadzieją na ogrom pozytywnych emocji od naszych siatkarek zapraszamy na relację live z tego spotkania. Startujemy o 19:00!

Włochy - Polska 3:1 (25:27, 25:20, 28:26, 25:18)

Relacja na żywo

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne spotkania naszych siatkarek!

Kolejny mecz Biało-Czerwone rozegrają już jutro z Chinkami. Start o 15:30.

Była walka, były emocje, ale niestety czwarty set należał do Włoszek. Mimo tego gra Polek mogła się podobać, szkoda jednak tych decydujących i nerwowych końcówek.

25:18 Powalczyły jeszcze Biało-Czerwone, ale Chirichella kończy cały mecz świetnym uderzeniem ze środka.

24:16 Popracowała teraz w bloku Czyrniańska, ale co się odwlecze to nie uciecze - udany atak Danesi i piłka meczowa dla Włoszek.

23:15 Świetna obrona Stencel, lecz niestety nie wykorzystana przez Szlagowską, która boleśnie nadziewa się na blok Anny Danesi.

22:14 Teraz Polki same odebrały sobie punkty błędami własnymi.

20:14 Ogromna przewaga Włoszek, ale Polki jeszcze walczą. Udany atak Szlagowskiej.

20:13 W ostatnich akcjach mniej widoczna, ale wciąż skuteczna Alice Degradi.

19:12 A teraz Orro dokłada punkt zagrywką i wydaje się, że już jest po meczu.

18:12 Włoszki psują zagrywkę, ale robią co chcą w ofensywie.

17:11 Teraz w skutecznym ataku Różański, ale show znów skradła świetnie dysponowana w ostatnich akcjach Chirichella.

16:10 Polki wyszły z trudnego ustawienia, ale to nie rozwiązało wszystkich problemów. Orro po raz kolejny uruchamia środek, a potem sama atakuje z drugiej piłki.

14:10 Czas dla trenera Lavariniego a po nim wreszcie udany atak Polek.

14:9 Po przerwie technicznej Włoszki nie zwalniają tempa. Kolejne świetne ataki Chirichelli i Egonu.

12:9 Olivia Różański zatrzymana blokiem i Włoszki powiększają swoje prowadzenie.

10:9 Paola Egonu przerywa swoją niechlubną serię zagrywek i dopisuje do swojego dorobku asa serwisowego.

8:9 Dobra zagrywka Anny Stencel i błąd dotknięcia siatki Degradi.

8:8 Egonu z łatwością omija polski blok, jednak my też nie składamy broni. Przesunięta krótka i punkt Anny Stencel.

7:7 Różański myli się na zagrywce, ale szybko rehabilituje się w ataku.

6:6 Po naszej stronie pojawiła się też Monika Fedusio, która udanym atakiem zameldowała się w grze.

6:5 Jeszcze raz Różański i tym razem skutecznie!

6:4 Włoszki tym razem ratują się blokiem, a u nas niestety myli się Różański.

4:4 Odpowiada Alice Degradi, a ręki nie zwalnia też Paola Egonu. Remis na tablicy wyników.

2:4 W dalszym ciągu nie myli się jednak Różański. Świetny atak Polki.

2:3 Pomyłek nie ustrzegły się też Włoszki. Dużo błędów na początek tej odsłony.

2:1 Niestety kolejne dwie akcje to już błędy Biało-Czerwonych zarówno w ataku, jak i na zagrywce.

0:1 Olivia Różański otwiera kolejną odsłonę udanym atakiem.

POCZĄTEK 4. SETA

Było równo, było zacięcie, ale niestety wojnę nerwów zwyciężyły Włoszki. Czy mistrzynie Europy zakończą ten mecz w kolejnej partii?

28:26 Tej piłki setowej Polki już nie obronią. Zatrzymana Czyrniańska i prowadzenie Włoch w całym meczu.

26:26 Paola Egonu nie zawodzi w decydujących momentach, ale u nas atak pewnie kończy Czyrniańska.

25:25 Kłopoty Polek, ale też świetny blok Joanny Wołosz. Jeszcze gramy!

25:24 Tym razem Stencel nie mieści się w boisku.

24:24 Bronią się jeszcze Biało-Czerwone, a Anna Stencel popisuje się świetnym atakiem ze środka.

24:23 Zmiany w szeregach włoskiej drużyny i Alessia Oro zatrzymuje atak Martyny Czyrniańskiej. Włoszki odwracają wynik i mają pierwszą piłkę setową.

23:23 Paola Egonu wyciąga do nas rękę, myląc się na zagrywce, ale Biało-Czerwone nie wykorzystują tej szansy.

22:22 Obie atakujące po raz kolejny wymieniają się mocnymi uderzeniami.

21:21 Mocno i skutecznie atakuje Olivia Różański, ale Paola Egonu też nie próżnuje.

20:20 Szkoda tych dwóch akcji. Złe decyzje Polek i Włoszki znów doprowadzają do remisu.

18:20 No nie pomagamy sobie w serwisie, ale kolejny raz punktujemy przy zagrywkach rywalek. Fenomenalne uderzenie Różański z prawej flanki.

17:19 Szkoda zepsutej zagrywki Szlagowskiej, ale znów mamy skuteczny atak tym razem w wykonaniu Czyrniańskiej.

16:18 Włoszki z problemami i Alice Degradi posyła piłkę w aut!

16:17 Jeszcze raz Szlagowska, ale tym razem bronią się Włoszki i wykorzystują kontrę.

15:17 Egonu bryluje w ataku, ale po raz kolejny myli się na zagrywce. Wykorzystują to Polki i odskakują rywalkom po uderzeniu Szlagowskiej.

15:15 Kolejny błąd serwisowy Włoszek, ale też kolejny udany atak w wykonaniu Egonu.

14:14 Znów skutecznie Egonu i dokłada jeszcze Gennari. Włoszki doprowadzają do remisu.

12:14 Egonu w aut ale po rękach Martyny Czyrniańskiej. Kolejna akcja należała już jednak do Polek.

11:13 Po przerwie technicznej Biało-Czerwone znów uruchamiają blok i wracają do dwupunktowego prowadzenia!

11:12 Degradi i tym razem obija nasz blok, ale Malinov psuje serwis.

10:11 Trudna piłka do Anny Stencel, ale ta świetnie kiwa i zdobywa punkt dla naszej drużyny.

10:10 Paola Egonu i Alice Degradi bombardują nas dziś w ofensywie i z przewagi Polek nie zostało już nic.

8:10 Włoszki wybroniły kiwkę Joanny Wołosz, znów mamy jednak skuteczny blok.

8:9 Nie wyszedł ten atak Szlagowskiej, nie wyszły też kolejne zagrywki zarówno Egonu, jak i Różański.

6:8 Nie zwalnia ręki w ataku Egonu, ale wtóruje jej też Różański.

5:7 Trudna akcja, ale zakończona przez bardzo dobry blok Polek!

5:6 Rozpędzają się też Włoszki. Najpierw świetnie Egonu, a potem skutecznie Gennari.

3:6 Dobre przyjęcie Polek i Olivia Różański w ofensywie!

3:5 Znów mamy kontry, jednak znów ciężko nam je skończyć. Kończy natomiast Degradi.

2:5 Serię Polek przerywa nie kto inny jak Degradi.

1:5 I mamy bardzo dobry początek seta w wykonaniu Polek! Aut Egonu i as serwisowy Anny Stencel.

1:3 Tym razem Wołosz posyła piłkę na lewe skrzydło, a tam skutecznie atakuje Czyrniańska.

0:2 Alice Degradi rzadko myli się w tym meczu, ale tym razem atakuje w aut. Skutecznie natomiast ze środka uderza Stencel.

POCZĄTEK 3. SETA

Włoszki zniwelowały ilość błędów własnych, z kolei coraz więcej zaczęły popełniać ich Biało-Czerwone. Jeżeli Polki chcą jeszcze wrócić do gry, to przede wszystkim muszą poprawić skuteczność w ofensywie.

25:20 Jeszcze raz skutecznie Egonu i set na konto reprezentacji Włoch.

24:19 Paola Egonu najpierw uderza w aut, ale w kolejnej akcji zdobywa dla swojej drużyny piłkę setową.

23:18 Po raz kolejny nie możemy skończyć akcji w ofensywie, ale na szczęście Kąkolewska popisała się w bloku.

22:17 Ustrzegliśmy się dużej ilości błędów w pierwszym secie, ale niestety w tym nie wygląda już to tak kolorowo.

21:16 Po przerwie psuje serwis Gennari, nie myli się za to Degradi. Świetny występ włoskiej przyjmującej.

20:15 Nie wykorzystujemy piłki przechodzącej, a Degradi robi co chce na lewym skrzydle. Przerwa dla polskiego szkoleniowca.

19:15 Włoszki wciąż mają kłopoty na zagrywce, ale my mamy w ataku. Autowe uderzenie Czyrniańskiej.

18:14 Świetne obicie bloku przez Różańki, lecz również szybka odpowiedź Egonu.

17:13 Poprawia Czyrniańska i popisuje się świetną kiwką. Niestety młoda przyjmująca myli się na zagrywce.

16:12 Dobra obrona Polek, ale zabrakło ataku. Czyrniańska zatrzymana przez Egonu.

15:12 Agnieszka Kąkolewska posyła atak w aut, ale w siatkę serwuje Malinov.

14:11 Nie wyszło za pierwszym razem, ale drugi atak Olivii Różański już skuteczny.

13:10 Jeszcze raz piłka do Degradi, która po raz kolejny świetnie omija polski blok.

12:10 Tym razem Degradi skutecznie i Włoszki prowadzą na przerwie technicznej.

11:10 W szeregach Włoch myli się Degradi, a Biało-Czerwone odrabiają straty! Świetny atak Anny Stencel.

11:8 Mamy trudności w ofensywie, ale znów świetnie działa polski blok.

10:7 Pomagają nam Włoszki błędami na zagrywce, ale i Polki nie ustrzegły się błędów. Podwójne odbicie Wołosz.

9:6 Tym razem skutecznie Czyrniańska, ale ręki nie zwalnia również Egonu.

8:5 Nie wyprowadzamy ataku i natychmiast korzystają z tego Włoszki.

6:5 Tym razem Egonu skutecznie, a asa dokłada Degradi.

4:5 Włoszki zdominowały nas w bloku w poprzedniej odsłonie, ale teraz to Kąkolewska zatrzymuje atak Egonu.

4:4 Tym razem obyło się bez pomyłek. Skutecznie Egonu i dobra odpowiedź Różański.

3:3 Poprawka do Stencel, ale środkowa uderza w aut. Na nasze szczęście myli się również Degradi.

2:2 Włoszki szybko odrobiły straty. Stencel zatrzymana blokiem przez Alice Degradi.

0:2 Kolejny raz Polki bardzo dobrze otwierają seta! Świetny atak Czyrniańskiej i as serwisowy Weroniki Szlagowskiej.

POCZĄTEK 2. SETA

Świetna gra Polek, roztrwoniona przewaga i emocjonująca końcówka! Ten set mógł się podobać, jednak trzymamy kciuki by w kolejnych partiach obyło się bez podobnych przestojów w grze naszych siatkarek.

25:27 As serwisowy Agnieszki Kąkolewskiej kończy tego seta!

25:25 Również Zuzanna Górecka wchodzi na boisku i popisuje się udanym atakiem. Szybko odpowiada jednak Egonu.

24:24 Kolejny nieudany atak Polek i remis na tablicy wyników... Nie tak to miało wyglądać.

23:24 Zmiany również we włoskiej ekipie. Na linii zagrywki pojawiła się Miriam Sylla i na dzień dobry popisała się asem serwisowym.

21:24 Zmiana na pozycji środkowej i świetne wejście Aleksandry Gryki, która przerywa włoską serię! Piłka setowa dla Polski!

21:23 Nie mogą wyjść Polki z tego niewygodnego ustawienia. Nie kończymy ataków, a Włoszki zatrzymują kolejne uderzenie Biało-Czerwonych.

19:23 Jeszcze raz Czyrniańska i niestety jeszcze raz w blok. Przerwa dla trenera Lavariniego.

18:23 Zatrzymana blokiem teraz Martyna Czyrniańska, ale przewaga Polek wciąż jest spora.

16:23 Zrywa atak Paola Egonu! Włoszki grają nerwowo, a Polki świetnie konstruują swoje akcje.Taką grę naszych reprezentantek chcemy oglądać!

15:21 Pierwszy błąd Polek na zagrywce, ale szybka rehabilitacja w ataku, gdzie po raz kolejny punktuje Szlagowska.

14:20 W serwisie nie mylą się natomiast Biało-Czerwone, a Szlagowska pobawiła się z rywalkami na siatce.

14:18 Egonu skutecznie w ataku, ale myli się na linii zagrywki.

13:17 Odpowiadają Biało-Czerwone! Perfekcyjne przyjęcie i fenomenalny atak Olivii Różański!

13:16 Przerwa na żądanie trenera Mazzantiego a po niej udany atak Gennari.

12:16 Paola Egonu w ataku i kolejne błędy własne włoskiej drużyny. Najpierw zepsuta zagrywka, a potem dotknięcie siatki.

11:14 Błąd techniczny w wykonaniu Polek, ale na szczęście po raz kolejny na zagrywce mylą się też Włoszki.

10:12 Malinov uruchamia lewe skrzydło, a tam popis swoich umiejętności zaprezentowała Alice Degradi.

9:12 Włoszki póki co nie pomagają sobie zagrywką i to Polki prowadzą trzema punktami na przerwie technicznej.

9:11 Rozpędziły się reprezentantki Włoch, które uruchomiły skuteczny blok.

7:10 Włoszki próbują gonić, a w ataku popisują się Chirichella i Gennari.

5:10 I jeszcze raz dobra akcja ze środka w wykonaniu Kąkolewskiej!

5:9 Mamy obronę i mamy kontrę, w której ręki nie zwolniła Olivia Różański!

4:8 Nie wyszedł ten atak Martynie Czyrniańskiej, ale na środku świetnie zaprezentowała się Agnieszka Kąkolewska.

3:7 I jeszcze raz Wołosz męczy Włoszki serwisem, ale w kolejnej akcji skutecznie atak kończy Egonu.

2:6 Fantastyczny początek w wykonaniu Biało-Czerwonych i wysokie prowadzenie po asie serwisowym Joanny Wołosz!

1:4 I kolejny dobry blok Polek, tym razem w wykonaniu Kąkolewskiej! Włoszki z kolei znów mylą się w ataku.

1:2 Degradi tym razem skutecznie, ale skutecznie atakuje też Weronika Szlagowska.

0:1 Wyblokowana Egonu i autowy atak Degradi na początek dzisiejszego starcia.

Włochy: Gennari, Malinov, Egonu, Chirichella, Degradi, Danesi, De Gennaro (L)

Polska: Stencel, Kąkolewska, Wołosz, Różański, Szlagowska, Czyrniańska, Stenzel (L)

Początek meczu już za kilka minut, a za chwilę poznamy pierwsze szóstki obu drużyn.

Po ośmiu spotkaniach reprezentacja Polski ma na swoim koncie cztery zwycięstwa i cztery porażki, co przed ostatnim turniejem plasuje ją na 9. miejscu w Lidze Narodów. Czy dziś Biało-Czerwonym uda się poprawić ten wynik i sprawić niespodziankę, pokonując Włoszki? Początek relacji równo z pierwszym gwizdkiem sędziego, zapraszamy!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.