Futsal: nieudany początek Turnieju Czterech Państw

• Data publikacji: 24.09.2018, 20:44

Dziś rozpoczęły się zmagania w ramach towarzyskiego Turnieju Czterech Państw. Na parkiecie w czeskim Nymburku mierzą się reprezentacje Polski, Słowacji, Węgier oraz gospodarzy. Seniorskie reprezentacje rywalizują ze sobą, a analogiczny turniej rozgrywają kadry do lat 21.

Polacy udział w turnieju rozpoczęli niezbyt udanie. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego popełniali proste błędy w obronie. Rywale bezbłędnie to wykorzystali w 11. minucie, podczas której padły dwie bramki. Po przerwie nasi południowi sąsiedzi dołożyli kolejne trafienie. Kilka chwil później naszym reprezentantom udało się odpowiedzieć dzięki dobrze rozegranemu rzutowi rożnemu i bramce Piotra Pietruszko. W 29. minucie Słowacy ukłuli po raz czwarty. Wynik meczu w 32. minucie ustalił Mikołaj Zastawnik.

Znacznie lepiej zaprezentowali się piłkarze młodzieżowi. Kadra do lat 21 pokonała rówieśników ze Słowacji 2:1.

Kolejne zmagania w ramach Turnieju Czterech Narodów już jutro. O godzinie 13:30 młodzieżówka zagra z Czechami, z kolei seniorzy, również z czeską reprezentacją, zmierzą się pięć godzin później.

Polska - Słowacja 2:4 (0:2)