Jagiellonia wygrywa w Lubinie i zachowuje szanse na mistrzostwo

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 13.05.2018, 19:57

Jagiellonia Białystok pewnie pokonała Zagłębie Lubin 2:1 i wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski. Gole dla białostoczan strzelali Taras Romańczuk i Bartosz Kwiecień, honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Jakub Tosik.

Podopieczni Ireneusza Mamrota świetnie weszli w spotkanie. Zaskakiwali gospodarzy wysokim pressingiem, a z przodu swobodnie rozgrywali piłkę, stwarzając kilka sytuacji do strzelenia gola. Ich starania zostały nagrodzone w 25. minucie, kiedy Taras Romańczuk świetnie odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości pokonał Dominika Hładuna, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Przemysława Frankowskiego. Po strzelonej bramce Jagiellonia nieco się wycofała, ale wciąż kontrolowała spotkanie.

Również na początku drugiej połowy lepiej radzili sobie Białostoczanie. Szybko jednak nacięli się na kontrę, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Jakub Mares. Niedługo później goście podwyższyli prowadzenie. Zrobił to Bartosz Kwiecień, wykorzystując wrzutkę z rzutu rożnego. Co ciekawe, był to drugi podobny gol pomocnika gości w przeciągu kilku dni. W następnych fragmentach meczu niewiele się działo i nic nie zwiastowało żadnych emocji. Kiedy jednak Jakub Tosik pokonał w 87. minucie Mariana Kelemena, w szeregi białostoczan mogła wkraść się nerwowość. Na swoje szczęście goście zachowali zimną krew i nie pozwolili sobie strzelić wyrównującej bramki.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Jagiellonia wciąż traci do Legii Warszawa trzy punkty. Podopieczni Ireneusza Mamrota nadal mogą marzyć o mistrzostwie Polski. Żeby to zrobić, za tydzień muszą ograć u siebie Wisłę Płock i liczyć, że Legia Warszawa przegra w Poznaniu z Lechem.

ZAGŁĘBIE LUBIN - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:2 (0:1)
87' Tosik - 25' Romańczuk, 53' Kwiecień

Zagłębie: Dominik Hładun - Aleksandar Todorovski (57, Alan Czerwiński), Bartosz Kopacz, Ľubomír Guldan, Saša Balić - Filip Starzyński, Jakub Tosik, Bartosz Slisz (58, Bartłomiej Pawłowski), Filip Jagiełło (76, Łukasz Janoszka), Paweł Żyra - Jakub Mareš.

Jagiellonia: Marián Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrović,  Guilherme - Przemysław Frankowski (82, Roman Bezjak), Bartosz Kwiecień, Taras Romanczuk, Martin Pospíšil (63, Piotr Wlazło), Arvydas Novikovas (76, Jakub Wójcicki) - Cillian Sheridan