Podsumowanie Fortuna 1. Ligi: podział punktów w Bytowie

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 24.09.2018, 08:46

Raków Częstochowa największym wygranym 11. kolejki Fortuna 1. Ligi. Podopieczni Marka Papszuna pokonali na wyjeździe 2:0 Wartę Poznań i dzięki remisowi Bytovii Bytów z Wigrami Suwałki, powiększyli swoją przewagę nad nimi aż do 4 punktów.

Spotkanie Bytovii i Wigier nie porwało. Oba zespoły długo nie potrafiły stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali, wojując ze sobą głównie w środku pola. W 35. minucie na prowadzenie wyszli jednak goście za sprawą Arona Stasiaka. Gospodarze błyskawicznie rzucili się do odrabiania strat, ale do przerwy nie byli w stanie wyrównać. Udało im się to bardzo szybko po rozpoczęciu drugiej części gry - już dwie minuty po wznowieniu golkipera Suwałczan pokonał Łukasz Wróbel. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, choć obie ekipy miały swoje szanse na zadanie decydującego trafienia. Remis ten pozwolił Bytovii utrzymać drugie miejsce.

Z potknięcia Bytowian nie skorzystała bowiem Sandecja Nowy Sącz, która również tylko zremisowała 1:1. Spadkowicz z Ekstraklasy dość szczęśliwie wywiózł punkt z Bielska-Białej. Podbeskidzie prowadziło od 65. minuty po bramce Valerijsa Sabali, długo kontrolując spotkanie. Niewiele zapowiadało, iż "Sączersów" będzie stać na strzelenie choć jednego gola. Stało się to jednak w 87. minucie, a szczęśliwym strzelcem okazał się Maciej Korzym.