Skoki do wody - MŚ: Rzeszutek 24. na trampolinie 1-metrowej
Martin Rulsch/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 30.06.2022, 20:16

Andrzej Rzeszutek zajął 24. miejsce w rywalizacji na trampolinie 1-metrowej podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Złoto padło łupem Wanga Zongyuana.

Nasz jedyny reprezentant w eliminacjach na trampolinie 1-metrowej spisał się przyzwoicie. Żaden ze skoków Rzeszutka nie był popsuty, a noty Polaka w każdej próbie oscylowały od 5,5 do 6,5 punktu. Ostatecznie Rzeszutek z dorobkiem 322,90 punktu zajął w eliminacjach 24. miejsce, co nie przełożyło się na awans do finału. Ku lekkiemu zaskoczeniu eliminacji nie wygrał żaden z Chińczyków. Wang Zongyuan oraz Zheng Jiuyuan zostali wyprzedzeni przez Giovanniego Tocciego.

W samym finale Tocci kompletnie się pogubił i zajął dopiero 10. miejsce. Natomiast dobrze spisał się Wang Zongyuan, który pewnie wywalczył złoty medal. Srebro ze stratą 66,35 punktu zdobył Jack Laugher, a najniższy stopień podium zajął Shixin Li. W finale oprócz Tocciego zawiódł też Zheng Jiuyuan, który był dopiero ósmy.

Poza rywalizacja mężczyzn na trampolinie 1-metrowej odbył się także konkurs kobiet w skokach synchronicznych na wieży 10-metrowej. Oczywiście bez żadnego zaskoczenia złoty krążek wywalczyły Quan Hongchan i Chen Yuxi. Chinki były bezkonkurencyjne przez cały konkurs, a zwycięstwo przypieczętowały rewelacyjnym wykonaniem 2 1/2 salta w tył w pozycji łamanej z 1 1/2 śruby, za które Quan i Chen dostały dwie dziesiątki. Bardzo zacięta była walka o srebrny medal. Ten zdobyły Delaney Schnell oraz Katrina Young. Amerykanki na drugi stopień podium awansowały dopiero w ostatniej kolejce. Brąz wywalczyła para Nur Sabri/Pandelela Pamg. Natomiast tuż za podium uplasowały się Matsuri Arai i Minami Itahashi, które przez całą rywalizację były na trzecim miejscu, a w ostatniej kolejce straciły medal.