Wimbledon: Katarzyna Kawa odpada także w deblu

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 30.06.2022, 19:50

Katarzyna Kawa w parze z Australijką Monique Adamczak pożegnały się z rywalizacją już w pierwszej rundzie Wimbledonu. Polsko-australijski debel przegrał z rozstawioną z numerem siedem amerykańsko-słoweńską parą Alexa Guarachi i Andreja Klepać.

29-letnia Katarzyna Kawa stworzyła parę z dziesięć lat starszą, bardzo doświadczoną Australijką polskiego pochodzenia Monique Adamczak. Polka w dotychczasowej karierze wdrapała się na pozycję numer 81 światowego rankingu deblistek i ma na koncie jeden deblowy skalp (WTA 125 Bol 2021). Polka debiutuje w deblowym Wimbledonie. Partnerka Kawy to doświadczona zawodniczka. Co prawda w najwyższym cyklu rozgrywkowym zdobyła jedynie dwa tytuły, ale już na niższym poziomie turniejów ITF Adamczak cieszyła się z triumfu aż 31 razy. Najwyżej w rankingu Australijka była na pozycji nr 44. Rywalkami polsko-australijskiego był duet dużo bardziej utytułowany i doświadczony. Stworzyły go 31-letnia Amerykanka Alexa Guarachi, która przez pewien czas reprezentowała Chile oraz 36-letnia Słowenka Andreja Klepać. Obie osiągnęły ten sam najwyższy ranking deblowy, czyli pozycję numer 11. Guarachi grała w finale Rolanda Garrosa 2020 (w parze z Desiree Krawczyk) oraz półfinale US Open 2021. Wywalczyła dotychczas pięć tytułów w grze podwójnej. Klepać osiągnęła siedmiokrotnie wielkoszlemowe ćwierćfinały, ale nigdy nie dokonała tego na Wimbledonie. Słowenka na koncie ma 11 tytułów w grze podwójnej.

Pierwszy set meczu rozpoczął się od szansy dla pary polsko-australijskiej na przełamanie serwisu rywalek, ale sztuka ta nie powiodła się. W czwartym bardzo zaciętym gemie rywalkom udało się odebrać serwis naszej parze i wyjść na 3:1. W ósmym gemie Kawa i Adamczak obroniły dwie piłki setowe. W kolejnym gemie przy serwisie rywalek ta sztuka już się nie udała i wykorzystując drugą piłkę setową Guarach/Klepac zakończyły seta.

Drugi set rozpoczął się przełamaniem pary polsko-australijskiej. Następnie przełamane zostały rywalki. Do stanu 3:3 zawodniczki wygrywały swoje serwisy bez większych problemów. W siódmym gemie Kawa i Adamczak ponownie straciły serwis, ale za chwilę przełamały rywalki i wyrównały na 4:4. Bardzo zacięty przebieg miał dziewiąty gem. Tam nasza para musiała bronić break-pointów. Udało się obronić dwa, ale przy trzecim niestety polsko-australijska para skapitulowała. Następny gem okazał się ostatnim gemem spotkania. Rywalki wykorzystały trzecią piłkę meczową awansowały do 2. rundy i teraz ich rywalkami będzie francuska para Cornet/Parry, która wyeliminowała Magdę Linette i Bernardę Perę.

Alexa Guarachi/Andreja Klepać (USA/Slo) [7] vs Katarzyna Kawa/Monique Adamczak(Pol/Aus)  6:3 6:4