Wimbledon ATP: Nadal ponownie ze stratą seta

• Data publikacji: 30.06.2022, 23:40

W czwartek rozegrano większość spotkań drugiej rundy Wimbledonu z dolnej połowy drabinki. Nie wszystkie mecze zostały dograne do końca z powodu deszczu, który pojawił się pod koniec dnia. Awans wywalczyli m.in. Rafael Nadal, Stefanos Tsitsipas i Nick Kyrgios.

Jedynym meczem turnieju mężczyzn na korcie centralnym był ten pomiędzy Rafaelem Nadalem i Ricardasem Berankisem. W pierwszym secie przez dłuższy czas Litwin utrzymywał swoje podanie, ale przy stanie 4:5 stracił serwis i przegrał partię. Berankis wywalczył pierwsze przełamanie na 2:1 w drugim secie. Nadal szybko odrobił straty i ponownie wygrał 6:4. Trzecia partia rozpoczęła się od kolejnego breaka zapisanego na konto tenisisty z Litwy. Utrzymał on swoje podanie i przedłużył spotkanie. Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia 3:0 dla Rafy Nadala, po czym zaczął padać deszcz, co przyniosło przerwę na zamknięcie dachu. Ostatecznie zwycięzca największej liczby turniejów wielkoszlemowych triumfował w czwartym secie 6:3 i po trzech godzinach zakończył spotkanie, tracąc po raz drugi partię.

Do trzeciej rundy awansował także inny zawodnik ze ścisłej czołówki rankingu. Rozstawiony z czwórką Stefanos Tsitsipas w trzech setach pokonał Jordana Thompsona. Grek miał najwięcej problemów w ostatniej partii, kiedy decydujące przełamanie na 7:5 zanotował dopiero w ostatnim gemie. W kolejnej fazie zmagań Tsitsipas zmierzy się w hicie z Nickiem Kyrgiosem. Świetnie grający na trawie Australijczyk w trzech odsłonach wygrał z Filipem Krajinowiciem (rozstawiony z numerem 26). Kyrgios zaserwował aż 24 asy i miał aż 50 piłek kończących.

Niestety, pojawiła się kolejna informacja związana z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Taka okoliczność wyeliminowała Roberto Bautistę Aguta (rozstawiony z numerem 17). Tym samym awans bez gry otrzymał Daniel Elahi Galan z Kolumbii. Potwierdziła się słaba forma Denisa Shapovalova (13). Kanadyjczyk w czterech setach przegrał z Amerykaninem Brandonem Nakashimą. Na dobry wynik po triumfie w Eastborune liczy Taylor Fritz. Amerykanin pokonał 3:0 Alastaira Graya. Wspomniane zostało, że w godzinach wieczornych zaczęło padać i ostatecznie dwa mecze zostały przerwane i będą dokończone w piątek.

Komplet wyników czwartego dnia:

Cristian Garin (CHI) - Hugo Grenier (FRA) 6:3, 6:1, 6:1
Benjamin Bonzi (FRA) - Jenson Brooksby (USA) [29] 6:7 (3), 5:7, 3:6
Alex de Minaur (AUS) [19] - Jack Draper (GBR) 5:7, 7:6 (0), 6:2, 6:3
Liam Broady (GBR) [WC] - Diego Schwartzman (ARG) [12] 6:2, 4:6, 0:6, 7:6 (6), 6:1
Denis Shapovalov (CAN) [13] - Brandon Nakashima (USA) 2:6, 6:4, 1:6, 6:7 (6)