Snooker - Chamiponship League: Judge i Wakelin grają dalej

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 30.06.2022, 23:00

W trzecim dniu nowego snookerowego sezonu rozegrano mecze kolejnych dwóch grup I rundy Championship League. Do dalszych gier awansowali Chris Wakelin i Michael Judge.

W grupie 6. triumfował Chris Wakelin, choć najwyżej notowanym zawodnikiem był w tym kwartecie Tom Ford. Anglik jednak niepodziewanie na otwarcie dnia przegrał z Antonem Kazakovem i postawił się w trudnej sytuacji. Potem jeszcze zremisował  Ianem Burnsem, a na koniec wygrał z Wakelinem 3:0. Wcześniej jednak Wakelin wygrał i z Ukraińcem i z Burnsem, co dało mu wystarczające do wygranej w grupie 6 punktów. Na koniec dnia Burns pokonał Ukraińca 3:1, wbijając w 2 partii brejka 111-punktowego, wcześniej, w meczu z Fordem popisał się podejściem za 131 punktów, co jest jak na razie najwyższym czyszczeniem turnieju (i w sumie sezonu).

Anton Kazakov - Tom Ford 3:1

Chris Waklin - Ian Burns 3:1

Tom Ford - Ian Burns 2:2

Chris Wakelin - Aton Kazakov 3:0

Tom Ford - Chris Wakelin 3:0

Ian Burns - Anton Kazakov 3:1

Bardzo ciekawie układała się rywalizacja w grupie 6., w której zdecydowanym faworytem był Kyren Wilson. Za rywali miał amatora Luke Simmonda oraz nisko notowanych Zhang Andę i Michaela Judge. Wydawało się, że zawodnik rozstawiony z szóstką nie powinien mieć problemów, tymczasem w pierwszych czterech meczach padły remisy 2:2. Przed ostatnimi dwoma starciami cały kwartet miał identyczny dorobek punktowy i różnicę frejmów. W ostatniej kolejce Judge pokonał 3:1 Simmondsa, a Wilson zremisował z Andą. W ten sposób najwyżej notowany z graczy może spokojnie wrócić na urlop. Do dalszych gier awansował numer 79. rozstawienia - Michael Judge.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.