Lotto Belgium Tour: triumf Agnieszki Skalniak-Sójki

• Data publikacji: 01.07.2022, 09:24

Agnieszka Skalniak-Sójka odniosła wielki sukces w Belgii. Reprezentantka Polski wygrała zaliczany do kategorii 2.1. Lotto Belgium Tour.

Rywalizacja w Belgii trwała trzy dni. Na starcie stanęła reprezentacja Polski w składzie: Karolina Karasiewicz, Dominika Włodarczyk, Kamila Mróz, Natalia Krześlak, Agnieszka Skalniak-Sójka i Aurela Nerlo, zaś Karolina Perekitko reprezentowała Lviv Cycling Team Women. Wyścig rozpoczął się od prologu dookoła Chimay o długości czterech kilometrów. Najlepszy czas - 5:25 - uzyskała Agnieszka Skalniak-Sójka, wyprzedzając o trzy sekundy Niemkę Mieke Kroger. Dziesiąta była Dominika Włodarczyk.

Drugiego dnia rozegrano płaski etap z Blankenberge do Dudzele o długości 111 kilometrów. Na sprinterskim finiszu najlepsza okazała się Ally Wollaston (Australia, AG Insurance - NXTG Team). Druga była Belgijka Shari Bossuyt, a trzecia Agnieszka Skalniak-Sójka. Australijka wyprzedziła Polkę w klasyfikacji generalnej. Najtrudniejszy był ostatni etap, który zakończył się podjazdem na słynny Kapelmuur. Triumfowała Holenderka Annemarie Worst (Plantur-Pura). Sekundę straciły trzy kolejne zawodniczki, w tym Skalniak-Sójka. Polka zajęła czwarte miejsce, a Ally Wollaston przyjechała na metę ze stratą 20 sekund. Tym samym reprezentantka naszego kraju wróciła na prowadzenie w generalce, wyprzedzając o trzy sekundy Bossuyt i o 11 sekund Wollaston. Na jedenastym miejscu wyścig zakończyła Dominika Włodarczyk. Natalia Krześlak zajęła 29. pozycję, a Karolina Perekitko była 74.