Wimbledon: efektywny awans Majchrzaka i Zielińskiego; porażka Kubota i Walkówa
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.07.2022, 21:35

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński awansowali do drugiej rundy debla w Wimbledonie. Niestety ta sztuka nie udała się Łukaszowi Kubotowi i Szymonowi Walkówowi.

Kamil Majchrzak I Jan Zieliński rozegrali dwudniowy pojedynek przeciwko Laslo Djere i Dusanem Lajoviciem. Pierwszy set zaczął się udanie dla biało-czerwonych. Polacy wygrywali już 5:2, jednak kolejne pięć gemów wygrali Serbowie. W drugiej partii nadal skuteczniejsi byli Laslo Djere i Dusan Lajović. Ponownie wygrali 7:5, znacznie komplikując sytuację Zielińskiego i Majchrzaka. Z powodu deszczu spotkanie przerwano i dokończono następnego dnia.

Przerwa podziałała pozytywnie na biało-czerwonych. Do końca meczu dominowali nasi reprezentanci. Trzeciego seta wygrali 7:5. W kolejnej partii poszli za ciosem, zwyciężając 6:3. W decydującym secie wykorzystali drugą piłkę meczową, pokonując rywali 6:3. W kolejnej rundzie zagrają z Denisem Kudlą i Jackiem Sockiem.

Mniej szczęścia mieli Łukasz Kubot i Szymon Walków. Już w drugim spotkaniu Polacy trafili na finalistów tegorocznego French Open, Austina Krajicka i Ivana Dodiga. Pierwszy set był zacięty. O jego losach zadecydował tie-break. Niestety ostatecznie górą byli Amerykanin i Chorwat. Drugą odsłonę rozstrzygnął ósmy gem. W nim serwis stracił Wałków i chwilę później Polacy przegrywali 0:2. W trzecim secie Kubot i Walków dwukrotnie starcili podanie, jednocześnie odpadając z turnieju.

Kamil Majchrzak/Jan Zieliński (POL/POL) - Laslo Djere/Dusan Lajović (SRB/SRB): 5:7, 5:7, 7:5, 6:4, 6:3

Ivan Dodig/Austin Krajicek [8] (CRO/USA) - Łukasz Kubot/Szymon Walków (POL/POL): 7:6(8), 6:3, 6:2