Hokej na trawie - MŚ kobiet: pewna wygrana Hiszpanek na inaugurację

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 01.07.2022, 23:15

W Terrasie zainaugurowano dziś mistrzostwa świata kobiet w hokeju na trawie. W inauguracyjnym meczu Hiszpanki pewnie pokonały Kanadę.

Na inaugrację czempionatu mieliśmy mecz, po którym spodziewać można się było wysokiego poziomu i zaciętej rywalizacji. Wszak bilans dotychczasowych starć tych dwóch drużyn jest wyrównany (4 wygrane Hiszpanek, 6 Kanadyjek i 5 remisów). W ostatnich latach to jednak gospodynie grały w wielkich turniejach, cztery lata temu w Londynie na mistrzostwach globu wywalczyły brązowe medale. Poza tym sprzyjał im własny stadion i dość liczna publiczność.

Hiszpanki objęły prowadzenie szybko, już w czwartej minucie po krótkim rzucie rożnym do bramki Harris Rowan trafiła Iglesias Belen. W kolejnych minutach pierwszej kwarty obie drużyny miały szanse na zmianę wyniku, ale były nieskuteczne. O końcowym wyniku zadecydowała druga część gry. Gospodynie przypuściły frontalny atak na bramkę Kanadyjek, co szybko przyniosło efekty. W 20. minucie po kolejnym świetnie rozegranym krótkim rzucie rożnym do bramki trafiła Gine Xantai. Minęło 5 minut i jej wyczyn w identycznej sytuacji powtórzyła Maria Lopez. Wreszcie na dwie minuty przed przerwą Begona Garcia zdobyła bramkę z gry - pierwszą w tym meczu i całym turnieju. Po połowie meczu Hiszpanki prowadziły 4:0.

Trzecie i czwarta kwarta nie były już tak interesujące. Hiszpanki nie forsowały tempa, starały się kontrolować wydarzenia na boisku, a Kanadyjki nie były w stanie znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną obronę gospodyń. Bramki z gry już w tym meczu nie padały, honorową bramkę dla Kanadyjek z rzutu karnego w samej końcówce zdobyła Johansen. Hiszpanki zanotowały pierwszą efektowną wygraną i ze spokojem mogą się szykować do kolejnych strać grupowych.

W grupie C grają jeszcze Argentynki i Koreanki, które w pierwszym meczu zmierzą się jutro. Na sobotę zaplanowano też spotkania Nowej Zelandii z Chinami, Niemiec z Chile, Holandii z Irlandią i Australii z Japonią.

Hiszpania - Kanada 4:1 (1:0, 3:0, 0:0, 0:1)

Bramki: Belen 4', Cine 20', Lopez 25', Garcia 28' - Johansen 56'

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.