Wimbledon: wygrana Alicji Rosolskiej

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 02.07.2022, 17:13

Alicja Rosolska i Erin Routliffe awansowały do trzeciej rundy  debla podczas tegorocznego Wimbledonu. Polka i Nowozelandka pokonały 6:7(3), 7:5, 7:6(10:7) Catherine Harrison i Sabrinie Santamarii.

Pierwszy set był wyrównany. Jako jedyne break pointy wypracowały sobie Rosolska i Routliffe. Wszystkie trzy okazje zostały jednak niewykorzystane. Losy otwierającej partii rozstrzygnął tie-break. W nim szybko przewagę zdobyły Harrison i Santamaria. "Polski" debel nie potrafił wyprowadzić skutecznego returnu. W efekcie set powędrował na konto amerykańskiej pary.

W trzecim gemie drugiej odsłony warszawianka straciła serwis, poprzez wygrywający return przeciwniczek. Nieoczekiwanie w ósmym gemie Polka i Nowozelandka wróciły do gry. Przy stanie 40:15 dla Amerykanek, wywołano aut Rosolskiej. Challenge wykazał, że piłka była dobra, a przegrywający debel doprowadził do równowagi. Routliffe wraz z naszą zawodniczką wykorzystały trzeciego break pointa. W dwunastym gemie Harrison i Santamaria ponownie straciły serwis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była trzecia partia.

Początek należał do Amerykanek, które wyszły na prowadzenie 3:1. Polka i Nowozelandka odrobiły straty w szóstym gemie. Niestety ponownie straciły serwis w gemie jedenastym. Harrison i Santamaria nie wykorzystały szansy, więc losy meczu rozstrzygał super tie-break. W nim od początku prowadziły Rosolska i Routliffe. Tej przewagi nie oddały do końca i mogły się cieszyć z końcowego triumfu.

Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL) [11] - Catherine Harrison/Sabrina Santamaria (USA/USA): 6:7(3), 7:5, 7:6(10:7)