Koszykówka 3x3 - Women's Series: czwarte miejsce Polek

• Data publikacji: 03.07.2022, 11:31

W stolicy Mongolii, w Ułan Bator rozegrano kolejny turniej z cyklu FIBA 3x3 Women's Series. Reprezentantki Polki zajęły czwarte miejsce.

Tuż po mistrzostwach świata Polki w tym samym składzie - Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec, Dominika Owczarzak i Klaudia Sosnowska - pojechały do Mongolii na turniej Women's Series. Były w nim rozstawione z numerem pierwszym. Osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Reprezentantki naszego kraju wygrały grupę A z kompletem zwycięstw - 20:15 z Sukhbaatar Amazons, 15:6 z Ulanbaatar Amazons i 19:15 z Holandią.

Nasz zespół miał wolny los w ćwierćfinale. W półfinale Polki niespodziewanie przegrały 11:16 z reprezentacją Holandii do lat 24 i zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu w klasyfikacji turnieju. Po zwycięstwo sięgnęły Francuzki, które w finale pokonały po dogrywce 13:11 zespół Holandii U24. Trójkolorowe zagrały w innym składzie niż na mistrzostwach świata, gdzie drużyna Francji zdobyła złoty medal.