MŚ w kolarstwie szosowym: dominacja Holenderek w czasówce

• Data publikacji: 25.09.2018, 16:50

Holenderki zajęły całe podium w jeździe indywidualnej na czas na mistrzostwach świata w Innsbrucku. Wygrała Annemiek van Vleuten przed Anną van der Breggen i Ellen van Dijk.

Panie ścigały się na znanej z wyścigów młodszych kategorii trasie dookoła Innsbrucku o długości 28 kilometrów. Na liście startowej znalazły się 52 zawodniczki. Niestety, wśród nich nie było żadnej z reprezentantek Polski. Za to wystartowały aż cztery Holenderki. Tytuł sprzed roku obroniła Annemiek van Vleuten, która perfekcyjnie przejechała całą trasę. Reprezentantka Holandii była najlepsza na punkcie pomiaru i na mecie, gdzie miała rezultat 34:25.36.

Medale zdobyły tylko zawodniczki z Holandii. Drugie miejsce zajęła Anna van der Breggen, która przegrała z van Vleuten o 29 sekund. Brązowy medal zdobyła Ellen van Dijk, która straciła minutę i 25 sekund. Czwarta z Holenderek, Lucinda Brand zajęła szóste miejsce. Czwarta była Kanadyjka Leah Kirchmann, a piąta Amerykanka Leah Thomas.