Wimbledon: debliści przegrali z kontuzją , cała nadzieja w Alicji Rosolskiej i juniorach

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 03.07.2022, 22:30

Dziś na kortach Wimbledonu zobaczyliśmy naszych deblistów Kamila Majchrzaka i Jana Zielińskiego. Niestety Polacy przegrali nie z rywalami, a z kontuzją Jana Zielińskiego. W grze deblowej pozostała nam już tylko Alicja Rosolska.

Nasza para w poprzedniej rundzie turnieju stoczyła pasjonujący pojedynek, w którym odrobiła straty z 0:2 na 3:2 i awansowała dalej. W drugiej rundzie rywalami Polaków była amerykańska para Denis Kudla i Jack Sock. O ile Kudla nie ma żadnych sukcesów na koncie, o tyle Sock to już utytułowany i rutynowany zawodnik. Amerykanin sięgnął po trzy tytuły wielkoszlemowe w deblu (Wimbledon 2014 i Wimbledon 2018 oraz US Open 2018 i Atp Finals w tym samym roku).

Pierwszy set był bardzo wyrównany i Polakom do zwycięstwa wystarczyło jedno przełamanie serwisu rywali w siódmym gemie. Para Majchrzak/Zieliński wykorzystała drugą piłkę setową i zapisała premierową partię na swoim koncie. Drugi set  rozpoczął się od gładkiego zwycięstwa duetu Kudla/Sock w ich gemie serwisowym. Następnie Amerykanie mieli trzy okazje na przełamanie serwisu Polaków, ale naszej parze udało się obronić. Niestety, kolejny gem serwisowy został przegrany przez Polaków i rywale wyszli na 3:1. W tym momencie set i mecz się zakończył. Jan Zieliński zgłosił kontuzję i Polacy poddali mecz. Do kolejnej rundy awansowali Amerykanie.

Denis Kudla/Jack Sock (USA/USA) vs Kamil Majchrzak/Jan Zieliński (POL/POL) 4:6 3:1 krecz POL

Oczywiście są jeszcze juniorzy. Dziś swój mecz w grze pojedynczej wygrał 17-letni Martyn Pawelski (18.ITF Junior), który w turnieju jest rozstawiony z numerem 15. Polak, półfinalista niedawnego, juniorskiego Rolanda Garrosa pokonał grającego z dziką kartą reprezentanta gospodarzy, Patricka Brady’ego. Awansowały również dwie polskie juniorki. 17-letnia Olivia Lincer (73.ITF Junior) pokonała Japonkę Sarę Saito, a 16-letnia Weronika Ewald (82.ITF Junior), która do turnieju przebijała się przez kwalifikacje, wyeliminowała grającą z dziką kartą Brytyjkę Hephzibah Oluwadare. W grze pojedynczej dziewcząt mamy piękne tradycje. W turnieju juniorek triumfowały: Aleksandra Olsza w 1995, Agnieszka Radwańska w 2005, Urszula Radwańska w 2007 i oczywiście Iga Świątek w 2018 roku. Niestety, już w pierwszej rundzie odpadł Oskar Pieczkowski. Naszych  reprezentantów mamy również w grze podwójnej chłopców i grze podwójnej dziewcząt.

Martyn Pawelski (Pol) [15] vs Patrick Brady (Gbr) [WC] 6:3 6:0

Ozan Colak (Usa) vs Olaf Pieczkowski (Pol) 7:5 6:1

Weronika Ewald (Pol) [Q] vs Hephzibah Oluwadare (Gbr) [WC] 6:4 2:6 6:4

Olivia Lincer (Pol) vs Sara Saito (Jap) 6:3 6:4