La Liga: Atletico wygrywa na Wanda Metropolitano

• Data publikacji: 25.09.2018, 23:54

Atletico Madryt wygrywa na Wanda Metropolitano z Huescą 3:0, po golach Griezmanna, Thomasa i Koke.

Tak jak można było się spodziewać, to Atletico jako pierwsze stworzyło zagrożenie pod bramką rywala. Do odbitej w polu karnym piłki dopadł Diego Costa, ale jego strzał zatrzymał Werner.

Napór Atletico szybko przyniósł skutek, bowiem w 17. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Do siatki trafił Antoine Griezmann, który pokonał Wernera strzałem pod poprzeczkę. Po bramce byliśmy świadkami typowego grania Atletico Simeone. Długie utrzymywanie się przy piłce i "usypianie" rywala pozwoliło ekipie z Madrytu kontrolować spotkanie. Jak to zwykle bywa, po dłuższym czasie spokojnej gry przyszedł czas na zadanie kolejnego ciosu.

W 30. minucie ekipa Cholo Simeone wyprowadziła kolejny zabójczy cios. Angel Correa podał do Thomasa, a ten potężnie uderzył z dystansu w lewy dolny róg i pokonał golkipera gości.

4 minuty później było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Koke. W 37. minucie znów uderzał Griezmann, ale tym razem jego strzał obronił Werner. W 1. części Atletico było zdecydowanie lepsze i ich wysokie prowadzenie było jak najbardziej zasłużone.

Początek drugiej połowy był bardzo spokojny, a najciekawszym wydarzeniem były zmiany w obu zespołach i informacja spikera o liczbie widzów, których było nieco ponad 47 tysięcy. Dopiero w 60. minucie zobaczyliśmy dobrą akcję i groźny strzał na bramkę. Jego autorem był napastnik gości, Avila, który zameldował się na placu gry kilka minut wcześniej. Niestety dla niego piłka przeleciała nad poprzeczką. Następna groźna sytuacja miała miejsce w 76. minucie. Mieli ją goście, a konkretnie Nunez, ale zawodnik ekipy z Katalonii uderzył prosto w Oblaka.

W 85. minucie doszło do kontrowersji. Zawodnik Atletico zagrał ręką w polu karnym, ale sędzia nakazał grać dalej. Po kilku chwilach postanowił jednak użyć systemu VAR, ale nic to nie dało i nie wskazał on na jedenasty metr. Piłkarze gości byli oburzeni decyzją arbitra, ale nie mogło to mieć wpływu na zmianę decyzji. To był ostatni mocny akcent tego spotkania i wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca meczu.

Atletico 3:0 Huesca (3:0)

(17' Griezmann; 30' Thomas; 34' Koke)

Atletico: Oblak; Filipe Luis, Godin, Gimenez (39' Lucas), Isaac; Lemar, Koke, Thomas, Correa; Griezmann (53' Kalinić), Costa (65' Gelson Martins)

Huesca: Werner; Luisinho (69' Akapo), Semedo, Etxeita, Miramon; Ferreiro, Melero, Musto, Gallar; Cucho (46' Nunez), Longo (56' Avila)