El. Ligi Mistrzów: Lech udanie rozpoczyna europejską przygodę!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 05.07.2022, 21:54

Pierwsze spotkanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów sezonu 22/23 pomiędzy Lechem Poznań a Karabachem Agdam zakończyło się zwycięstwem polskiego zespołu. Po trafieniu Ishaka padł wynik 1:0.

Od początku meczu to Azerowie grali lepiej i bardziej przekonująco. Pomimo kilku niezłych okazji do wyjścia na prowadzenie, nie potrafili oni przekuć je na gola. W 41. minucie bramkę zdobył za to Lech. Ładna akcja poznaniaków, Joel Pereira podał do Mikaela Ishaka, a Szwed z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki gości.

Od początku drugich 45 minut zawodnicy trenera Gurbana Gurbanova ruszyli mocno do ataku i widać było, że bardzo chcieliby jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Polski zespół przetrwał jednak ten napór rywali i z biegiem czasu rywalizacja się zdecydowanie wyrównała. W 67. minucie Lech był blisko drugiej bramki, ale zarówno Filip Szymczak, jak i dobijający piłkę Michał Skóraś zostali zatrzymani. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Lech pojedzie do Azerbejdżanu z jednobramkową zaliczką.

Lech Poznań  – Karabach Agdam 1:0 (1:0)

Bramki: 41' Ishak

Lech: Rudko - Rebocho, Milić, Satka, Pereira - Velde (63' Ba Loua), Murawski (83' Czerwiński), Karlstrom, Skóraś - Amaral (63' Szymczak) - Ishak (80' Kvekveskiri)

Karabach: Mahammadaliyev - Cafarquliyev (82' Bayramov), Medina, Medvedev, Vesović - Almeida (62' Janković), Qarayev - Zoubir, Andrade (62' Ozobić), Borges (82' Owusu) - Wadji (62' Sheydayev)

Żółte kartki: 48' Karlstrom, 87' Szymczak - 36' Almeida, 48' Andrade

Sędzia: Jose Luis Muneira Montero