Puchar Polski: grad bramek w Chorzowie. Odra Opole w kolejnej rundzie

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 25.09.2018, 21:23

Odra Opole pokonała w Chorzowie tamtejszy Ruch aż 5:1 w 1/32 finału Pucharu Polski i to ona zaprezentuje się w kolejnej rundzie rywalizacji. Gole dla drużyny Mariusza Rumaka zdobywali między innymi Szymon Skrzypczak, Tomasz Mikinic czy Paweł Baranowski.

Oba rozegrane w poprzednim sezonie spotkania między drużynami kończyły się zdecydowanymi wygranymi ekipy z Chorzowa. Piłkarze Odry przystępowali więc do meczu 1/32 Pucharu Polski wyjątkowo skoncentrowani, aby tym razem nie dać zaskoczyć się gospodarzom. Dało to swoje efekty, bo zanim jeszcze kibice zgromadzeni na chorzowskim obiekcie zajęli wygodnie miejsca było już 0:1 dla przyjezdnych. Gola z rzutu karnego zdobył Szymon Skrzypczak. Zawodnicy drugoligowego Ruchu, co prawda bardzo szybko ruszyli do ataku i odrobili straty, ale nie byli gotowy na to co za chwilę miało wydarzyć się na boisku przy ulicy Cichej.

Strzelanie dla gości rozpoczął jeszcze przed przerwą Skrzypczak, który zameldował się na liście strzelców po raz drugi już w 26. minucie. Osłabieni  brakiem kontuzjowanego Patryka Sikory piłkarze Dariusz Fornalaka nie potrafili przeciwstawić się dobrze zorganizowanej drużynie z Opola, która dodatkowo miała jeszcze furę szczęścia.  W takich kuriozalnych okolicznościach padła między innymi bramka numer trzy. Piłka po dośrodkowaniu Mikinica niefortunnie odbiła się od obrońcy „Niebieskich” i wpadła do siatki Adama Wilka. Kilkanaście minut później na 4:1 podwyższył Paweł Baranowski, a w 75. minucie spotkania po doskonałym rajdzie wynik ustalił Tomasz Mikinic.

Ruch Chorzów – Odra Opole 1:5 (1:2)

Bramki: Kędziora (19’)-Skrzypczak (2’, 26’), Baranowski (74’), Mikinić (75’), Kulejewski (56’ - samobójcza)

Ruch Chorzów: Wilk - Duriska, Obst, Kulejewski, Bartolewski - Kowalski (69' Balicki), Walski, Sikora (29’ Nowakowski), Bogusz (87' Machała), Wdowik – Kędziora

Odra Opole: Szromnik - Brusiło, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk - Mikinic (86' Janasik), Bonecki (70' Niziołek), Habusta, Czyżycki (80' Moder), Wodecki – Skrzypczak

Kartki: Bartolewski - Bonecki, Brusiłło

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)