Drużyna Franka Lamparda wyrzuciła United za burtę Carabao Cup!

• Data publikacji: 25.09.2018, 23:12

We wtorkowy wieczór rozegranych zostało dziesięć meczów w ramach Carabao Cup. Swój mecz z Oxford pewnie zwyciężył Manchester City, Fulham wyeliminowało z kolei Millwall. Do ogromnej niespodzianki doszło na Old Trafford, gdzie Czerwone Diabły przegrały z grającym ligę niżej Derby County.

Drużyna prowadzona przez Lamparda niezbyt udanie rozpoczęła mecz w Manchesterze. Gospodarze objęli prowadzenie już w 3. minucie po golu strzelonym przez Matę i nic nie wskazywało na to, że mogą pożegnać się z rozgrywkami już w 1/16 finału. Kłopoty Czerwonych Diabłów rozpoczęły się po przerwie. Najpierw fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wilson, a kilka minut później czerwoną kartką ukarany został golkiper United. Romero zagrał piłkę ręką po wyjściu za szesnasty metr, próbując powstrzymać atakującego rywala.

W 85. Marriott strzelił bramkę dającą prowadzenie przyjezdnym, którym jednak nie udało się zwycięstwa utrzymać. W czwartej minucie doliczonego czasu gry bramkę strzelił Fellaini i o losach awansu miały zadecydować rzuty karne. Obie ekipy bezbłędnie wykorzystywały swoje jedenastki. Po siedmiu kolejkach cały czas skuteczność wynosiła sto procent. Ósma seria okazała się przełomowa. Swojej jedenastki nie wykorzystał Phil Jones i to Derby wywalczyło awans do kolejnej rundy.

W 1/8 finału zagra także Bournemouth, które zwyciężyło 3:2 z Blackburn. Cały mecz rozegrał w bramce gospodarzy rozegrał Artur Boruc.