Kolarstwo torowe - PN: bez większych zaskoczeń podczas 2. dnia zmagań

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 09.07.2022, 10:10

Za nami półmetek Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w Cali. W pięciu rozegranych finałach podczas 2. dnia zmagań obyło się bez większych zaskoczeń. Triumf odniosła między innymi Letizia Paternoster, która wygrała wyścig indywidualny na dochodzenie.

Jako pierwszy odbył się finał mężczyzn w jeździe indywidualnej na 1 kilometr ze startu zatrzymanego. Tutaj najlepszy był Maximilian Dornbach z czasem 59,414 sekundy. W walce o zwycięstwo Niemiec o ponad 0,150 sekundy był lepszy od Santiago Ramireza Moralesa. Trzeci Melvin Landerneau stracił do Dornbacha już ponad pół sekundy. Później poznaliśmy ostatecznie rozstrzygnięcia w wyścigu na dochodzenie kobiet. W walce o zwycięstwo zmierzyły się Letizia Paternoster i Samantha Donnelly. Ostatecznie o ponad 8 sekund lepsza była Paternoster. Trzecie miejsce zajęła Susu Wang, która w wyścigu o trzecie miejsce pokonała swoją rodaczkę Siqi Guan. Sprint kobiet padł łupem Mathilde Gros. Francuzka w wyrównanych wyścigach finałowych pokonała 2:1 Marthę Bayonę Pinedę. Natomiast rywalizację o trzecie miejsce pewnie wygrała Ellesse Andrews.

Na koniec dnia odbyły się wyścigi eliminacyjne kobiet oraz mężczyzn. Wśród pań najlepsza była Jennifer Valente, która na końcu była lepsza od Letizii Paternoster. Natomiast w finałowej dwójce u mężczyzn znaleźli się Akil Campbell i Michele Scartezzini. Ostatecznie lepszy był reprezentant Trynidadu i Tobago.